امروز شنبه 9 مرداد 1400

خوردن آب منی+ تضمین لذت جنسی با خوردن آب منی! درست یا غلط؟

دوشنبه 31 خرداد 1400
5 دقیقه مطالعه
خوردن آب منی+ تضمین لذت جنسی با خوردن آب منی! درست یا غلط؟
خوردن آب منی درخواستی است که برخی از آقایان در رابطه جنسی از شریک جنسی خود انتظار دارند. اینکه انجام چنین کاری تا چه اندازه می‌تواند صحیح باشد یا به طور کلی بلعیدن و خوردن منی و اسپرم چه قدر می‌تواند در رضایت رابطه جنسی زوجین تاثیر داشته باشد و آنها را به اوج لذت و نقطه ارگاسم برساند، یک سوال بسیار چالش‌برانگیزاست که ما می خواهیم در این بخش از دانسته های زناشویی مجله پزشکی، برای آن جوابی پیدا کنیم.

خوردن آب منی درست یا غلط

آیا خوردن آب منی درست است؟

درست یا غلط بودن خوردن آب منی از جهات مختلف قابل بررسی است. اولین و صریح‌ترین نکته‌ای که باید همین ابتدا به آن اشاره کنیم این است که در یک رابطه جنسی، هیچ اجباری برای انجام هیچ کاری نیست.
در حقیقت رابطه جنسی اولین راهکار طبیعی بارداری زنان و تولید مثل است و در مرحله بعد راهی برای لذت طرفین درنتیجه این رابطه، باید در رضایت کامل و میل طرفین انجام شود و در عین حال به موضوع سلامتی و بهداشت نیز توجه شود.
اگر می‌پرسید که آیا خوردن آب منی درست است و می‌توان آن را انجام داد؟، باید بگوییم که درست یا غلط بودن این موضوع از لحاظ پزشکی، شرعی و عرفی قابل بررسی است.  

مایع منی چیست؟

مایع منی یا به عبارت ساده‌تر آبِ دستگاه تناسلی مردانه، همان مایعی است که میلیون‌ها اسپرم را در خود داده است و برای ایجاد نطفه و لقاح موفق مورد نیاز است.
در صورتی که تغییر رنگ در منی اتفاق نیوفتاده باشد عموما این مایع به رنگ سفید خواهد بود و پس از رسیدن مرد به اوج لذت جنسی و ارگاسم از بدن او با فشار خارج می‌شود و به اصطلاح انزال صورت می‌گیرد.
چنانچه انزال در بدن زن اتفاق بیفتد، از کاندوم مردانه یا کاندوم های زنانه استفاده نشود و در صورت فراهم بودن همه شرایط، همواره احتمال بارداری وجود دارد. زوج‌هایی تقاضای خوردن آب منی را از همسر خود دارند که انزال را خارج از واژن انجام می‌دهند و اینطور عنوان می‌کنند که تصویر لیسیدن، بلعیدن و خوردن منی و اسپرم توسط خانم برای آنها بسیار لذت‌بخش و ارضا‌کننده است. 

بلعیدن و خوردن منی و اسپرم در فیلم‌های پورن

واقعیت امر این است که خوردن آب منی موضوعی است که از طریق فیلم‌های پورن در میان زوج‌ها شایع شده است و معمولا آقایان بعد از دیدن فیلم‌های پورن و به واسطه فانتزی های جنسی که در ذهن آنها شکل می گیرد از همسران خود چنین درخواستی دارند.
در حالی که در یک رابطه صحیح و منطقی زناشویی خوردن آب منی نه از لحاظ پزشکی و نه از لحاظ شرعی صحیح نیست.

خوردن آب منی از نظر شرعی

حکم خوردن آب منی از نظر شرعی

خوردن آب منی از دیدگاه شرعی و دینی حرام است. بر اساس حکم دین و شرع، منی از نجاسات است و اساسا خوردن هر نجاساتی حرام است. لذا خوردن منی و اسپرم که از نجاسات است، حرام است.
با توجه به اینکه هر چیزی که از نگاه دین اسلام حرام و ممنوع اعلام شده به دنبال پیامد منفی است که برای بدن دارد، لذا خوردن آب منی از نظر پزشکی نیز به دلایل مختلفی تایید شده نیست.

حکم خوردن آب منی از نظر پزشکی

خوردن آب منی از لحاظ پزشکی و علمی نیز هرگز تایید شده نیست و به شدت بیماری‌زا است. مایع منی از نگاه علمی فقط برای تولید مثل کارایی دارد و هیچ نوع توصیه و تاییدی برای خوردن آن در هیچ مقاله علمی وجود ندارد.
انتقال بیماری‌های مقاربتی مانند؛
با خوردن آب منی کاملا اثبات شده است.
نه تنها خوردن آب منی بلکه سکس دهانی یا سکس مقعدی، نیز می‌توانند این بیماری‌ها را به شریک جنسی انتقال دهد. این بیماری‌ها از روی ظاهر، تشخیص داده نمی‌شوند و حتما باید از طریق آزمایش مشخص شود.
چنانچه در دهان، لب‌ها، زبان، لثه‌ها و گلو شریک جنسی خراشیدگی یا زخم وجود داشته باشد، سکس دهانی ریسک انتقال بیماری‌ها را بالا می‌برد و همینطور وجود آلودگی، دلیل بوی بد دهان خواهد شد.
همچنین پروتئین‌های موجود در مایع منی برای بدن مضر هستند و ممکن است خارش، سوزش، درد و یا تورم ایجاد کند.

پورن و خوردن آب منی

خوردن آب منی از کجا مد شده است؟

فیلم‌های پورن تصاویری غیرمنطقی از رابطه جنسی را در ذهن افراد ایجاد کرده­اند، تلاش برای نزدیک کردن رابطه جنسی به این تصاویر دور از واقعیت، انتظاراتی مانند خوردن آب منی را به روابط زوجین وارد کرده است.
حتی این انتظارات معطوف به رابطه جنسی نیست و در مواردی انتظار افراد از ظاهر شریک جنسی خود را نیز افزایش می دهد که سبب تمایل به انجام جراحی هایی مانند لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن می شود.
بد نیست همین جا یادآوری کنیم که اگر با هر توجیهی در فیلم‌های پورنو دیده‌اید که مایع منی توسط شریک جنسی زن خورده می‌شود، باید بدانید که بازیگران این فیلم‌ها برای حفظ منافع کاری و حرفه‌ای خود مجبور به انجام چنین کاری هستند.
در یک رابطه سالم زناشویی چنین کاری نه به صلاح سلامتی زوجین است و نه توجیه عقلانی دارد.
رسیدن به ارگاسم و لذت جنسی هیچ ارتباطی با خوردن آب منی ندارد. بنابراین تاکید و توصیه داریم که هرگز زیر بار چنین درخواستی نروید و با منطق و استدلال شریک جنسی خود را مجاب کنید که انجام این کار به صلاح نیست.

ساختار مایع منی چگونه است؟

مایع منی مایعی سرشار از فروکتوز است. فروکتوز قندی است که در میوه‌ها وجود دارد و برخی ویتامین‌ها و مواد غذایی در آن ذخیره می‌شود. وظیفه فروکتوز تامین انرژی لازم برای اسپرم است.
میلیون‌ها اسپرم درون مایع منی شناور هستند. از نظر پزشکی مایع منی منبع ویروس‌هایی مثل هپاتیت ب و ث و همچنین ویروس ایدز است.
چنانچه فرد، بیماری آمیزشی هم داشته باشد، باکتری‌ها و میکروب‌های بیماری درون این مایع به وفور وجود خواهند داشت و به دلیل غنی بودن آن از مواد مغذی به راحتی در آن رشد و نمو می‌کنند.
مایع منی که در هنگام انزال از دستگاه تناسلی خارج می‌شود، شامل اسپرم، ترشحات کیسه منی و ترشحات پروستات است.

اسپرم
ترشحات کیسه­ منی
ترشحات پروستات
10 درصد
60 درصد
30 درصد
   چنانچه فرد سالم باشد، خوردن آب منی نمی‌تواند مشکل‌ساز باشد- صرف‌نظر از اینکه احتمالا برای همه چندش‌آور است- اما در صورت ابتلای فرد به یکی از بیماری‌های یاد شده، امکان انتقال بیماری بسیار زیاد است.
حتی ممکن است فرد ناقل خاموش بیماری باشد و علامتی نداشته باشد، اما با ایجاد یک رابطه دهانی محافظت نشده و با خوردن آب منی بیماری را به شریک جنسی خود انتقال دهد.

فواید آب منی

از فواید خوردن آب منی چه می‌دانید؟

فایده؟ بهتر است اینگونه بپرسیم که آیا خوردن آب منی می‌تواند فایده‌ای هم داشته باشد تا به لطف همان فایده زیر بار انجام چنین کاری برویم. باید بگوییم که خیر؛ مطلقا خوردن آب منی فایده‌ای ندارد.
اگر فرد بیمار باشد، منجر به سرایت بیماری می‌شود و اگر هم سالم باشد، فعل حرامی انجام شده است که در هر صورت برای بدن مضر است.
حتی خوردن آب منی به نیت راضی کردن شریک جنسی از کیفیت یک رابطه جنسی نیز منطقی نیست. بنابراین هرگز زیر بار انجام چنین کاری نروید و حتی به آن فکر هم نکنید.
حتی عده ای برای رسیدن به خواسته خود، ادعا می کنند که رابطه دهانی می تواند از سرطان پروستات جلوگیری کند که این مورد هم فقط یک توهم از ذهنی بیمار است.

خواص منی برای پوست

احتمالا در مورد تاثیر مثبت مایع منی در طراوت و شادابی پوست چیزهایی شنیده‌اید؛ باید بدانید که این موضوع از لحاظ علمی و از نگاه پزشکان پوست تایید شده نیست.
مایع منی مملو از پروتئین است؛ پروتئین‌هایی که مضر هستند و همواره احتمال ایجاد واکنش آلرژیک و حساسیت‌های پوستی را بالا می‌برند. مالیدن منی روی پوست  با درد، سوزش و تورم می تواند همراه باشد و نیز از عوامل خارش پوست است.
توجه داشته باشید که حتی به شرط اینکه بتوانید بوی بد منی را تحمل کنید، هرگز نباید آن را روی پوست صورت یا بدن خود بمالید؛ زیرا می‌تواند باعث ایجاد عفونت لثه و ظهور زخم و حساسیت در بدن شود.

حکم شرعی اورال سکس

انجام اورال سکس چه حکمی دارد؟  

چنانچه در اورال سکس (خوردن و لیسیدن دستگاه تناسلی زنانه یا مردانه) چیزی از ترشحات بدن وارد دهان نشود و طرفین رابطه از سلامت خود کاملا آگاه و مطمئن باشند، انجام اورال سکس بلامشکل است. اما فراموش نکنید که آنچه که احتمالا در فیلم‌های پورن دیده‌اید، با دنیای واقعی تفاوت بسیار زیادی دارد.
لازم است حتما پیش از انجام اورال سکس بدن خود را کاملا تمیز کنید تا بدن از وجود میکروب‌ها و باکتری‌ها تهی شود و بهداشت رابطه حفظ شود.

سخن پایانی

هر چند خوردن آب منی در گروه رفتارهای جنسی پر خطر قرار نمی گیرد اما از هر دیدی منطقی نیست؛ حتی اگر قرار باشد با خوردن آب منی شریک جنسی خود را از رابطه راضی نگه دارید، باز هم کار درستی نیست.
رابطه جنسی و رابطه زناشویی، رابطه‌ای برای لذت بردن است، در عین حالی که به سلامتی هیچ یک از طرفین رابطه ضرری وارد نمی‌شود. بنابراین بهتر است برای ایجاد خلاقیت و تنوع در کیفیت رابطه جنسی خود روش‌های دیگری را امتحان کنید.
برای مثال انتخاب روش‌های مختلف سکس، استفاده از لباس‌های تحریک‌آمیز، استفاده از کلمات تحریک‌آمیز، تغییر مکان انجام سکس، شناخت درست نواحی تحریک‌پذیر و به طور کلی شناخت آناتومی بدن زنانه و مردانه برای لذت بردن بیشتر از جمله کارهایی است که برای ارتقا کیفیت رابطه جنسی خود می‌توانید انجام دهید.


بیشتر بخوانید:
چندبار رابطه جنسی در هفته طبیعی است؟
چگونه قبل از ازدواج متوجه ناباروری شویم؟
باید ها و نباید های غذایی در دوران قاعدگی
باور های رایج اما غلط پزشکی

 

برچسب ها

سلامت_روابط_جنسی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما