امروز چهارشنبه 13 مرداد 1400

نسخه‌های طب سنتی دنیا برای لاغری

یکشنبه 13 بهمن 1398
5 دقیقه مطالعه
نسخه‌های طب سنتی دنیا برای لاغری اگر شما هم جزو افرادی هستید که مرتب در حال تست روش‌های مختلف لاغری می باشید اما نتیجه خوبی نمی گیرید، توصیه می کنم با ما همراه باشید تا درمان های خانگی را از سراسر دنیا باهم دنبال کنیم. شاید یک مورد بتواند شما را به آرزوی خود و اندامی زیبا و مناسب برساند.

تمامی درمانگران طب سنتی در سرتاسر دنیا، در قدم اول بیماران خود را به داشتن رژیم غذایی مناسب تشویق می کنند. برای آنها تغذیه بیشترین نقش را در تناسب اندام دارد. درمانگران طبیعی غذاهای فراوری شده را از برنامه‌های غذایی حذف کرده و به جای آن غذاهای طبیعی که به صورت بخارپز یا آب پز تهیه می شوند را قرار می دهند. در نظر آنها بهتر است وعده های غذایی اضافه شود و در کنار آن تحرک بدنی بالاتر برود.


توصیه هایی که بهتر است آنها را جدی بگیریم

به توصیه درمانگران طبیعی اگر یک رژیم غذایی سالمی را پایه ریزی کنیم و آن را ادامه دهیم تا به صورت عادت در بیاید، نه تنها خودمان را از شر چربی‌های اضافی خلاص کرده ایم بلکه این رژیم غذایی سالم را به خانواده خود هم انتقال می دهیم.  ما می‌توانیم با توجه کردن به توصیه های طلایی متخصصان طب سنتی به تناسب اندامی برسیم که همیشه آرزوی آن را داشته ایم.

هرروز یک لیوان آب گریپ فروت و پرتقال را بنوشید این آب میوه سوخت و ساز بدن شما را بالا می برد. تا جاییکه می توانید تحرک بدن خود را افزایش دهید تا نتیجه بهتری را دریافت کنید.

ورزشهایی چون شنا، تنیس و دویدن می‌تواند کمک شایانی را در این راه به شما بکند.
 انجام ماساژهای تخصصی مخصوصاً قبل از حمام، می‌تواند به درمان سلولیت و کاهش چربی های موضعی کمک موثری بکند.

 نوشیدن آب کرفس و کلم بهترین چربی سوزی است که هم طب طبیعی و سنتی و هم متخصصین تغذیه در مورد آن توافق نظر دارند.


نوشیدن آب و عرقیجات گیاهی

یکی دیگر از راه های از بین بردن چربی ها، نوشیدن آب و عرقیجات گیاهی است که می توانند نقش چربی سوزی را داشته باشند. درمانگران طب سنتی می‌گویند نوشیدن آب کافی یا عرقیجات گیاهی، سوخت و ساز بدن را بالا برده و کالری سوزی را افزایش می دهد. بهترین نوع عرق گیاهی برای لاغری، عرق زیره و شوید می باشد. این عرقیجات می توانند میزان چربی بدن را پایین آورده و نقش پاکسازی را برای بدن ما داشته باشند.


 چای های گیاهی

 امروزه شاهد بد خلقی ها و ناآرامی‌های زیادی توسط افرادی هستیم که رژیم های لاغری دارند. درمانگران طب سنتی عقیده دارند که در کنار رژیم های لاغری بهتر است با دستور پزشک متخصصی و افراد آگاه به طب‌سنتی، فرد رژیم گیرنده از چای های گیاهی گزنه یا باباآدم استفاده کنند تا در کنار چربی سوزی، آرام بخش بودن این چای های گیاهی، خلق و خویشان را آرام کند.
 جعفری و هویج میل کنید

در کتابهای طب سنتی توصیه شده برای میان وعده عصر از آب هویج به همراه آب جعفری استفاده شود. این ترکیب در از بین بردن چربی ها به شما کمک می کند. آب جعفری این خاصیت را دارد که می تواند قند خون شما را کنترل کرده و به سلامت بدن کمک کند. همچنین جعفری میزان سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد. بهتر است برگهای تیره تر جعفری را انتخاب کنید.


چربی سوزی در هند

 درمانگران سنتی هندی توصیه زیادی به مصرف فلفل قرمز دارند. آنها می گویند فلفل قرمز چربی سوزی را بالا می‌برد. البته درمانگران توصیه می کنند افرادی که اختلال در دستگاه گوارش و درد معده دارند، از مصرف فلفل بپرهیزند و فلفل قرمز را مصرف نکنند و شیوه‌های دیگر لاغری را جایگزین آن بکنند.


 استفاده از طب سوزنی

 در چین برای درمان بیشتر بیماری ها از طب سوزنی استفاده می شود و یکی از آن‌ها هم درمان چاقی است. با طب سوزنی میتوانید لاغری موضعی را تجربه کنید. متخصص در این رشته با سوزن های نازک و یکبار مصرف کار می کند. طب سوزنی در بخش‌هایی از بدن می تواند لاغری موضعی ایجاد کند مانند: شکم، پهلوها و پاها.

طب سوزنی به این صورت انجام می شود که با ورود سوزن ها به داخل بدن، بدن برای کلاژن سازی تحریک شده و در نتیجه آن بخش کاهش سایز می‌دهد. شما بعد از ده جلسه در طب سوزنی می‌توانید نتیجه مورد نظر خود را ببینید.
 ماساژ چینی

بسیاری از افراد هستند که دنبال لاغری موضعی هستند و فقط در ران، شکم، باسن و... به دنبال لاغری هستند. برای لاغری های موضعی ماساژ چینی بسیار مفید است. طب سوزنی و ماساژ چینی در نقطه های مشترکی از بدن کار می کنند. در طب سوزنی در این نقطه ها سوزن های نازک وارد می‌شود و در ماساژ چینی این بخش ها ماساژ داده می شوند. با این ماساژها عملکرد دستگاه گوارش بسیار بهتر شده و سوخت و ساز بالا می رود.
زنجبیل را به غذاهایتان اضافه کنید

درمانگران طب سنتی هند بر این عقیده اند که اگر حداقل سه بار در هفته زنجبیل را مصرف کنید، پس از مدتی شاهد تاثیرات بسیار خوب آن در تناسب اندام خواهید بود. زنجبیل باعث بالا رفتن متابولیسم بدن می شود. زنجبیل در بین چربی سوز های طبیعی می تواند رتبه بسیار خوبی را کسب کند. درمانگران طب سنتی هند خوردن زنجبیل را همراه با سالاد و ماست توصیه می کنند.


سرکه را جایگزین سس کنید

 هم درمانگران طب سنتی و هم متخصصین تغذیه بر این باورند که مصرف سس می تواند به اندام شما صدمات زیادی را وارد کند. بهتر است به جای آن سرکه سیب را جایگزین کنیم که هم خوش طعم است و هم سوخت و ساز را بالا می برد.

  
منبع: جمع آوری روش های سنتی لاغری از سر تا سر جهان توسط گروه مجله پزشکی

برچسب ها

داروها تغذیه زیبایی رژیم_لاغری تناسب_اندام لاغری ظب_سنتی گریپ_فروت عرق_گیاهی طب_سوزنی ماساژچینی زندگی_سالم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما