امروز پنج شنبه 13 آذر 1399

لایه برداری پوست با سفیدآب

شنبه 10 آبان 1399
5 دقیقه مطالعه
لایه برداری پوست با سفیدآب

لایه برداری پوست و راه های انجام آن

با شروع روزهای سرد با قدرت پایین تر نور خورشید، بهترین زمان برای انجام خدمات پوستی چون لایه برداری است. همانطور که در مطالب قبلی بارها گفته ایم، کار بر روی پوست باید زمانی انجام شود که فرد در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد و بدترین زمان انجام کارهای پوستی، در روزهای گرم فصل تابستان می باشد. اکنون با گذشتن روزهای گرم، شما می توانید با خیال راحت تری به سمت خدمات زیبایی پوست بروید.

خدمات پوستی در خیلی از موارد هزینه های گزافی برای مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی دارد درحالی که می توان تعدادی از این خدمات را با موادی ساده و در خانه انجام داد. ما در این مقاله برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی از لایه برداری پوست و انجام آن توسط سفیدآب خواهیم گفت پس شما هم اگر می خواهید لایه های مرده پوستی خود را حذف نمایید و پوست شفاف تری داشته باشید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.


لایه برداری پوست

پوست انسان بطور میانگین هر یک ماه یک بار سلول های مرده را برای تقسیم سلولی جدید و رشد سلول های تازه، جدا می کند. اما همیشه همه سلول های مرده پوستی به راحتی از پوست جدا نشده و سلول های مرده مانده بر روی پوست، می تواند باعث مواردی چون پوسته پوسته شدن، خشکی پوست و انسداد منافذ پوستی شود. درنتیجه لازم است چند وقت یک بار با روشی مطمئن این سلول های مرده از روی پوست برداشته شوند.

لایه برداری یکی از مهم ترین روش های حذف سلول های مرده پوستی است که به دو صورت فیزیکی و یا شیمیایی انجام می شود. مدل شیمیایی آن که بیشتر در مراکز زیبایی و توسط متخصص صورت می گیرد که می تواند عوارضی هرچند اندک با خود به همراه داشته باشد. در روش شیمیایی اتصال سلول‌های مرده به پوست شل می‌شود تا از سطح پوست جدا شوند. مدل فیزیکی لایه برداری پوست، همان استفاده از ماسک های خانگی است که می تواند عوارض کمتری داشته باشد. در روش فیزیکی هم سلول‌های مرده به شکل سایشی از روی پوست کنده می شوند.


اثرات مثبت لایه برداری پوست

اثرات مثبت لایه برداری پوست

  • طبق گفته‌ی آکادمی درماتولوژی آمریکا، لایه برداری پوست به شکل موثری باعث درخشندگی و بهبود تاثیرات محصولات مراقبت از پوست می‌شود. چرا که با از بین رفتن سلول‌های مرده، کرم‌ها و سایر محصولات موضعی مراقبتی بهتر جذب پوست می‌شوند.

  • لایه برداری منظم می‌تواند باعث پیشگیری از انسداد منافذ پوستی و کاهش آکنه‌ها و جوش‌ها شود.

  • لایه برداری در بلند مدت می‌تواند تولیدات کلاژن پوست را افزایش دهد. کلاژن عامل اصلی زیبایی، درخشش و جوانی پوست شما است. افزایش این پروتئین باعث بهبود انعطاف‌پذیری پوست و کاهش خطوط ظریف پوستی و افتادگی پوست می‌شود.


سفیدآب و لایه برداری پوست

سفیداب یکی از سنتی ترین روش های لایه برداری پوست است که در ایران و دیگر کشور های اسلامی از آن استفاده می شده است. در گذشته بیشتر از این ماده ی معجزه آسا استفاده می شد، اما رفته رفته با وجود مواد شیمیایی زیادی که در دسترس مردم قرار گرفت، سفیداب در بین مردم کمرنگ شد. سفیداب به جز لطافت پوست باعث بهتر تمیز شدن پوست می شود. اخیرا تولید کنندگان بزرگ لوازم آرایشی توانسته اند از سفیداب در ساخت لوازم آرایشی استفاده کنند.

سفیداب بهترین لایه بردار طبیعی است که می تواند جایگزین خوبی برای انواع ماسک های لایه بردار باشد. سفیداب با پاک کردن سلول های مرده باعث می شود تا به قول معروف پوست مان نفس راحت بکشد. در طول روز میلیون ها سلول بر اثر فعالیت می میرند و باید از روی پوست بدن پاک شوند. بهترین راه این است که هنگام استحمام مقداری سفیداب بر روی پوست مان بمالیم تا سلول های جدید بتوانند رشد کنند و باعث زیبایی پوست شوند.

به گفته ی محققان، سفیداب در ایران و در دوره ی اسلام توسط عطارها ساخته می شده است. نام دیگر سفیداب «روشور» است. البته در آن دوران زنان از سفیداب برای آرایش کردن و به خصوص سفید جلوه دادن پوستشان استفاده می کرده اند. در واقع مانند کرم پودرهای امروزی عمل می کرده اند و هیچ گونه عوارض و بیماری پوستی در پی نداشته اند. در واقع سفیداب به اصطلاح امروزی ها خوراک پوست است و باعث جوان تر شدن پوست می شود. سفیداب بهترین بدن شویی است که تاکنون اختراع شده است. کسانی که پوستشان به صابون ها و بدن شوی های شیمیایی حساسیت نشان می دهد می توانند سفیداب را جایگزین کنند. البته ما به شما توصیه می کنیم تا همیشه از سفیداب برای تمیز کردن بدن خود استفاده کنید، زیرا هیچ شوینده ای نمی تواند با سفیداب رقابت کند و مانند سفیداب پوستتان را تمیز و زیبا کند.


ترکیبات و خواص سفیدآب

ترکیبات و خواص سفیدآب

ترکیبات سفیداب از نوعی گل و نخاع حیوانات است. همان طور که در بالا گفتیم سفیداب، بهترین بدن شوی و نرم کننده ی پوست است و باعث کنترل تعریق بدن نیز می شود. کسانی که از تعریق زیاد رنج می برند می توانند در هر بار استحمام مقداری سفیداب به نقاطی از بدنشان که بیشتر دچار تعریق می شود بمالند و با دست ماساژ دهند. مطمئن باشید که در همان مرتبه ی اول شاهد بهبودی چشم گیری می شوید. سفیداب بعد از مالیده شدن بر روی پوست باعث بهبودی سلول ها و جوان تر شدن پوست می شود. با جوان شدن پوست بدن، پوست دیگر مانند گذشته دچار تعریق نمی شود. در واقع سفیداب باعث شادابی و طراوت پوست تمام نقاط بدن می شود.

یکی دیگر از خواص سفیداب این است که این ماده باعث رفع جوش ها و لک های پوست می شود. سفیداب باعث ضدعفونی شدن پوست بدن هم می شود. بیشتر کسانی که بدنشان مرتب جوش می زند پوست بیش از حد چربی دارند. به این افراد توصیه می کنیم که در هنگام استحمام به بدن شان مقداری سفیداب بزنند. البته سعی کنید بیشتر به نقاطی از بدن تان سفیداب بزنید که بیشتر از نقاط دیگر بدن جوش می زنند. خانم ها اگر می خواهند از شر جوش های صورت خود راحت شوند می توانند با بسته نگه داشتن چشمان شان به پوست صورت خود مقداری سفیداب بزنند.

در آقایان معمولا بعد از هر بار اصلاح صورت، صورت شروع به جوش زدن می کند و باعث دردسر می شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز جوش این است که آقایان بعد از اصلاح صورت، مقداری سفیداب را با عرق بید مخلوط کنند و به صورت خود بمالند. مخلوط این دو ماده باعث می شود تا پوست اصلاح شده دیگر بر اثر اصلاح، جوش نزند چون طبع سرد این ترکیب از بروز جوش جلوگیری می کند.

به گفته ی اغلب طبیب های سنتی، سفیداب از مبتلا شدن افراد به سرطان های پوستی جلوگیری می کند. اشعه های خورشید بسیار زیان آور هستند و هنگامی که این اشعه ها به پوست ما برخورد می کنند باعث بروز انواع بیماری های پوستی می شوند. اما یکی از راه های جلوگیری از این بیماری ها استفاده کردن مداوم از سفیداب است. کسانی که به خاطر شغل خود مجبور هستند که تمام روز در معرض نور خورشید قرار بگیرند باید بعد از اتمام کارشان در هنگام استحمام از سفیداب استفاده کنند تا تمام آسیب هایی که اشعه های خورشید به پوست ما وارد کرده درمان شوند. همان طور که گفتیم سفیداب باعث ترمیم سلول های آسیب دیده می شود و در واقع سفیداب مانند ضد آفتاب عمل می کند.

نباید سفیداب را با کیسه های خشن و زبر بر روی پوست مالید، زیرا ممکن است باعث بروز بیماری تب مالت شود. اغلب مردم این اشتباه را مرتکب می شوند و با کیسه های زبر سفیداب را بر روی پوست شان می مالند. بهترین راه برای استفاده کردن از سفیداب این است که مقداری سفیداب را ابتدا بر روی یک لیف نرم بمالید و بعد به آرامی لیف نرم را بر روی پوستتان بکشید تا سفیداب بر روی پوستتان بهتر اثر کند. کودکان پوست حساس تری نسبت به افراد بزرگسال دارند و اگر قصد دارید تا به بدن کودکان خود سفیداب بزنید باید از لیف های بسیار نرم استفاده کنید تا کودکان تان دچار بیماری نشوند.​   بیشتر بخوانید:

درمان لاغری صورت
داروخانه خانگی
غذاهای دارویی در روزهای کرونا    
خوراکی های ممنوع در افسردگی
  مواد غذایی عضله ساز
  دمنوش تقویت مو

برچسب ها

زیبایی_پوست پوست_ومو لایه_برداری_پوست لایه_برداری_درپاییز سفیدآب توده_سفیدلوزهلایه_برداری_باسفیدآب لایه_بردارخانگی لایه_بردارهاشفافیت_پوست مراقبت_ازپوست

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما