امروز چهارشنبه 8 تیر 1401

سردرد و ارگاسم

شنبه 19 مهر 1399
5 دقیقه مطالعه
سردرد و ارگاسم

چرا پس از ارگاسم دچار سردرد می شویم؟

پس از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم، عده ای از افراد مخصوصاً مردها دچار سردرد می‌شوند که ما می‌خواهیم در این مقاله با شما همراهان عزیز مجله پزشکی، سردرد مربوط به رابطه جنسی را بررسی کرده و از چگونگی و علت به وجود آمدن آن مطلع شویم و در نهایت به راه های درمانی آن بپردازیم. اگر شما هم دچار این سردردها می شوید یا می خواهید اطلاعات پزشکی خود را افزایش دهید، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.


چرا سردرد بروز پیدا می کند؟

شما هم در هنگام رابطه جنسی و یا پس از رسیدن به ارگاسم دچار سردرد می شوید؟ آیا از وجود این سردردها نگران هستید؟ آیا می ترسید این سردردها بر رابطه جنسی شما اثر بگذارد؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که به این سوال‌ها پاسخ مثبت می دهید باید بگوییم در این زمینه تنها نیستید و عده‌ زیادی مانند شما این مشکل را دارند.


سردردهای شدید در هنگام رابطه جنسی

آمار وجود سردرد در بین خانم‌ها بیشتر از آقایان است  اما سردردهای جنسی در مردان شیوع بیشتری دارد. البته افراد زیادی که به این سردردها مبتلا می‌شوند، زمینه سردردهای میگرنی را دارند. طبق نظر کارشناسان و پزشکان متخصص، سردردهای ناگهانی و در هنگام رابطه جنسی ممکن است بر اثر موارد زیر به وجود بیایند:

  • آنوریسم مغزی: به وجود آمدن یک حباب در یکی از سرخرگ های سر

  • ناهنجاری های شریانی

  • خونریزی در شریان های منتهی به مغز

  • بیماری عروق کرونر

  • سکته مغزی


سردرد و ارگاسم

هنگامی که سردردهای در حین رابطه جنسی یا پس از ارگاسم، همراه با علایم دیگری چون استفراغ، پایین آمدن هوشیاری، سفت شدن گردن و دیگر نشانه های عصبی همراه شود و یا اینکه بیشتر از ۲۴ ساعت این سردرد ادامه دار شود، حتماً یک علت زمینه‌ای دارد که باید با مراجعه به پزشک تشخیص داده و درمان شود.


سردردهای رابطه جنسی

سردردهایی که به رابطه جنسی مربوط می شوند را می توان به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

  •  سردرد در ابتدای رابطه جنسی

  • سردرد هنگام ارگاسم

  • سردرد پس از اتمام رابطه جنسی


سردرد در هنگام شروع رابطه جنسی

یک سردرد خفیف است که زمان کوتاهی دارد. این سردرد همراه با مقداری گرفتگی است. گرفتگی عضلانی که هر چه رابطه پیش برود و هیجان بیشتر شود ممکن است سردرد هم بیشتر شود و همراه با گرفتگی عضلات گردن و فک باشد. ممکن است این سردرد به علت انقباض عضلات و فشار زیاد بر بدن، قبل از ارگاسم ایجاد شود.


سردرد و ارگاسم

سردرد هنگام ارگاسم

این نوع سردرد در بین سردردهای جنسی شایع تر است. یک سردرد ناگهانی و شدید که ممکن است از ۲۰ دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. در هنگام بروز این سردرد، منطقه پشت چشم درگیر شده و ممکن است درد در آن قسمت تا مدت ها باقی بماند.

نکته: هنگامی که با این سردرد مواجه می شوید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا مواردی چون خونریزی زیر عنکبوتییه بررسی گردد.


سردرد پس از اتمام رابطه جنسی

 این نوع سردرد پس از تمام شدن رابطه بروز پیدا می‌کند مخصوصاً هنگامی که می ایستیدو ممکن است زمان طولانی ادامه پیدا کند. دلیل بروز این سردرد فشاری است که بر اثر هیجانات جنسی ایجاد می گردد.


کنترل سردرد های جنسی

ممکن است این سردردها در شرایط خاصی بوجود بیایند. بهتر است هنگام بروز سردرد عملکرد و شرایط خود را بررسی کرده و در موارد بعدی از آنها اجتناب کنید. این سردردها عودکننده نیستند اما اگر بسیار شدید شدند یا زمان زیادی طول کشیدند، می‌توانید با تجویز پزشک دارو مصرف کنید.

داروهایی که در این زمینه اصولاً تجویز می‌شوند ایندومتاسین یا پروپرانول هستند.  بیشتر بخوانید:

تفسیر آزمایش خون
بیماری ورتیگور
آنتی بیوتیک خانگی 
  درد سینه خطرناک
 بادکش درمانی
 بوی بد واژن 

برچسب ها

رابطه_جنسی ارگاسم سلامت_جنسی انواع_سردرد ارگاسم_وسردرد درمان_سردردجنسی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما