امروز چهارشنبه 13 مرداد 1400

بیماری‌هایی شبیه به کابوس

پنج شنبه 5 تیر 1399
5 دقیقه مطالعه
بیماری‌هایی شبیه به کابوس

«توجه! تصاویر اصلی بعلت دلخراش بودن، در مقاله استفاده نشدند»

وحشتناکترین بیماری‌های دنیا کدامند؟

آیا شما هم از آن عده افرادی هستید که همیشه نگران مبتلا شدن به بیماری‌های سخت هستید؟ شما چه نوع بیماری‌هایی را سخت و وحشتناک می‌دانید و از ابتلا به آن‌ها هراس دارید؟ بهتر است در همین ابتدا وحشتناکترین بیماری‌هایی را که از ابتلا به آن می‌ترسید را برای خود لیست کنید و سپس این مقاله را بخوانید و در انتها، پاسخ‌های خود را با مطالبی که در ادامه خواهید خواند، مقایسه کنید. ما در این مقاله می‌خواهیم وحشتناکترین بیماری‌هایی را که در دنیا شناخته شده‌اند، برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی معرفی کنیم. بیماری‌هایی که می‌توانند غیر قابل تحمل باشند پس برای شناخت آن‌ها تا انتهای مقاله مارا همراهی کنید.


بیماری نوما

این بیماری بسیار دردناک است و شما نمی‌توانید عمق وحشتناک بودن آن را تصور کنید. این بیماری به قانقاریای دهان معروف است. این بیماری بسرعت پیشروی می کند و یک بیماری میکروبی است. این میکروب می‌تواند به‌راحتی گوشت دهان را از بین ببرد به گونه‌ای که پس از مدتی، دندان‌ها و لثه‌های فرد بیمار در معرض نمایش قرار می گیرد. یک بیماری وحشتناک که اطرافیان از دیدن آن دچار ناراحتی می‌شوند و می‌توان تصور کرد خود بیمار چه شرایط سختی را می‌گذراند.

اصولاً این بیماری در ابتدا در قسمت آفریقا و در کودکان فقیر شناسایی و دیده شد. راه‌های انتقال این میکروب توسط غذا و آب آلوده است و بیشترین مبتلایان این بیماری در قاره آفریقا و آسیا وجود دارند. این بیماری رتبه وحشتناکترین بیماری دهانی را از آن خود کرده است.


بیماری های عجیب و ترسناک

مادورا

یک بیماری وحشتناک پا. این بیماری توسط نوعی قارچ ایجاد می‌شود که می‌تواند در تمامی بدن بروز کند اما بیشتر مواقع رشد آن در ناحیه ساق و روی پا مشاهده می شود. ابتدا با تورم و ایجاد درد در پا خودش را نشان می‌دهد و سپس به طور مرتب توده‌های چرکی در این ناحیه تشکیل می شوند. این عفونت بسرعت در پا گسترش پیدا می‌کند و تمامی بافت پا را دربر می‌گیرد به صورتی که بافت پا تبدیل به توده‌های چرکی می‌شود.

فرد با وجود این بیماری بسیار ناتوان می‌شود. تاکنون هیچ واکسن و دارویی برای بیماری مادورا یا پای قارچی، به وجود نیامده است و تنها راه پیشگیری آن را رعایت بهداشت و شستشوی مناسب دست و پا عنوان کرده‌اند. بیماری مادورا را می‌توان وحشتناکترین بیماری پوستی دانست.


سندرم درد منطقه ای

این بیماری همراه با دردهای بسیار وحشتناک است. دردهایی که تغییراتی را در پوست ایجاد می‌کند و هرچه این تغییرات گسترش پیدا کند، دردها هم به تناسب بیشتر می‌شوند. علت بروز این بیماری اختلال در عملکرد سیستم عصبی و همچنین شکستگی عنوان شده است. تحقیقاتی که در این زمینه انجام‌شده نشان می‌دهد که دردهای ناشی از این بیماری به قدری زیاد است که می‌تواند فرد مبتلا را دچار اختلالات روحی و روانی کند. درد در این بیماری با وجود آسیب‌دیدگی بافتی شروع می‌شود و هرچه این درد گسترش پیدا کند، قدرت بدنی کاهش پیدا می کند.


جذام

نام جذام را شاید بسیار شنیده باشید و بدانید که جزو بیماری‌های بسیار وحشتناک پوستی است. یک بیماری مسری که در پوست، اعصاب، چشم و دستگاه تنفسی باعث ایجاد التهاب می شود و میکروبی به نام مایکوباکتریوم باعث به وجود آمدن جذام است. از علائم این بیماری از بین رفتن یا کاهش دید در طولانی‌مدت است. بیمار به صورت تدریجی احساس خود را در اندام‌ها از دست می‌دهد و زخم‌هایی که در اندام‌ها ایجاد می‌شود، بافت‌های بدن را نابود می‌سازند.


بیماری های عجیب و ترسناک

کرم چشم یا کرم فیلاریایی

این کرم یک نوع انگل است که محل زندگی آن چشم انسان است. شاید تاکنون با نام این بیماری آشنا نشده باشید اما باید بدانید که تاکنون ۲۰۰ میلیون نفر در سرتاسر دنیا به این بیماری مبتلا شده‌اند و می‌توان این انگل را دومین علت از دست دادن بینایی در دنیا نامید. البته تحقیقات نشان داده که کرم فیلاریایی تنها در چشم رشد نمی‌کند بلکه در اندام‌های تحتانی هم می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. از علائم این بیماری می‌توان به مواردی چون بثورات جلدی، ورم مفاصل و دردهای شکمی اشاره کرد. کرم فیلاریای وحشتناکترین بیماری چشمی را ایجاد می کند.


بیماری ویبریو ویبریو ولنیفیکوس

تلفظ این بیماری بسیار مشکل است و مانند خود بیماری وحشتناک به نظر می‌رسد یک باکتری بدخیم که عفونت گسترده‌ای را در بدن شما ایجاد می کند. دلایلی که می‌تواند شما را به این بیماری مبتلا کند شنا در آب‌های کثیف، مصرف صدف خام و شنا با زخم باز است از علائم این بیماری می‌توان به اسهال، استفراغ، دردهای شکمی و تاول اشاره کرد. این بیماری باعث تضعیف در سیستم ایمنی بدن می‌شود و همچنین در عملکرد کبد ها اختلال ایجاد می کند و می‌تواند به مرگ منتهی شود.


بیماری پیکا

پیکا یک بیماری عجیب است که در آن بیمار مایل به مصرف موادی می‌شود که در حالت عادی هیچ فردی آن‌ها را استفاده نمی‌کند. از موارد گزارش‌شده در بیماری پیکا می توان به خوردن کاغذ، چوب، مدفوع و ادرار انسان اشاره کرد. در گذشته بروز این بیماری را دلیلی بر بی‌فرهنگی یا بی‌دینی می‌دانستند اما با انجام مطالعات مشخص شد که این یک بیماری است و نام پیکا را بر روی آن گذاشتند.

اصولاً افرادی که مبتلا به این بیماری می‌شوند بر اثر مسمومیت جان خود را از دست می‌دهند. بیماری پیکا را می‌توان وحشتناکترین بیماری تغذیه‌ای نامید.


بیماری فیبرودیسپلاسیکا

این بیماری وحشتناک را خوشبختانه می توان جزو بیماری‌های نادر دانست که تاکنون ۸۰۰ نفر در سرتاسر دنیا به آن مبتلا شده‌اند. فرد مبتلا به این بیماری از اختلال رشد استخوان‌ها رنج می‌برد. فیبرودیسپلاسیکا به بافت‌ها و سیستم ترمیم بافت آسیب می رساند و هنگامی که صدمات استخوانی یا تاندونی پیش می آید، بدن نمی‌تواند آن‌ها را ترمیم کند و استخوان‌های جدیدی که شکل می‌گیرند قابل انعطاف نیستند. این حالت تا جایی پیش می رود که فرد دیگر توانایی انجام حرکت‌های روزمره را ندارد. فیبرودیسپلاسیکا را می توان وحشتناکترین بیماری استخوانی دانست.


بیماری کلار‌سون

این بیماری هم شرایطی بسیار وخیم و دردناک را در بدن فرد مبتلا ایجاد می‌کند. در این بیماری پلاسمای خون نشت پیدا کرده و این پلاسما در زیر پوست جمع شده و باعث نفخ کلی بدن می شود. درمان این بیماری تزریق آب به بدن و جلوگیری از نفخ است. اگر این بیماری بسرعت درمان نشود به مدت ۳ روز می‌تواند تمام ارگان‌های داخلی بدن را از کار بیندازد و فرد بیمار را به کام مرگ بکشد. علت این بیماری هنوز شناخته نشده و در نتیجه درمانی برای آن پیدا نکرده‌اند.


بیشتر بخوانید:
ترک عادت ناخن جویدن 
  شکستن قولنج
  قار و قور شکمی
  تنگی نفس کرونایی

برچسب ها

بیماری ها عجیب_ترین_بیماری ترسناکترین_بیماری بیماری_نوما بیماری_جذام بیماری_قارچی_پا بیماری_پوستی انگل_چشمی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما