امروز یکشنبه 11 آبان 1399

حاملگی بدون دخول

یکشنبه 25 خرداد 1399
5 دقیقه مطالعه
حاملگی بدون دخول

​آیا امکان حاملگی در دختر باکره هم وجود دارد؟

یک سوال همیشه برای دختران و زنان مطرح بوده که گاهی همراه با ترس و اضطراب زیاد است "آیا من حامله هستم؟" در شرایط مختلف، جواب این سوال می‌تواند باعث یک شادی وصف نشدنی و یا یک اندوه بسیار زیاد شود. در هر رابطه جنسی، احتمال بارداری وجود دارد اما اصولاً برای باردار شدن، نیاز به شرایط خاصی است. ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد بارداری در دختران باکره یا بارداری بدون دخول با شما همراهان عزیز مجله پزشکی صحبت کنیم و سوال‌های متداول در این باره را جواب دهیم. پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. گاهی روابط پرخطر و یک حاملگی ناخواسته شرایط را بسیار سخت می کند.


متداول‌ترین سوال‌ها پس از رابطه جنسی

 • اگر اسپرم بر روی واژن ریخته شود، آیا امکان بارداری وجود دارد؟

 • آیا دختر باکره هم باردار می‌شود؟

 • آیا پیشاب هم می‌تواند باعث بارداری شود؟

 • آیا با وجود پرده بکارت، پیشاب می تواند باعث بارداری شود؟

 • آیا اگر دست آلوده به مایع منی باشد و با واژن تماس پیدا کند، می تواند باعث بارداری شود؟

 • آیا مایع منی که در اطراف واژن ریخته شده است، می تواند باعث بارداری شود؟

باید بگوییم جواب این سوال‌ها یک جمله است "بله امکان بارداری در تمامی این حالت‌ها وجود دارد" درصد بالای احتمال بارداری با دخول و ریختن مایع منی داخل واژن، صورت می گیرد اما اگر مایع منی به هر صورتی با واژن تماس پیدا کند و یا حتی پیشاب، احتمال بارداری وجود دارد.

مایع منی از میلیون ها اسپرم تشکیل شده است و پیشاب هم حدوداً هزاران اسپرم را در خود دارد. پس با همان پیشاب و در مرحله معاشقه هم می‌توان باردار شد. برای این‌که بتوانیم با این موضوع بیشتر آشنا شویم و نحوه این نوع بارداری را بررسی کنیم، در ابتدا به نحوه فرایند حاملگی می‌پردازیم.


حاملگی در باکرگی

فرایند حاملگی

مایع منی حدوداً ۳۵۰ میلیون اسپرم به همراه خود دارد. هنگامی که پس از آمیزش جنسی این مایع منی آزاد می شود، اسپرم‌ها احتیاج دارند که به واژن و دستگاه تناسلی زن وارد شوند. زمانی که اسپرم‌ها به واژن می‌رسند از آن‌جا به سمت دهانه رحم و به‌دنبال آن لوله‌های شیپوری می روند. تا اینجای حرکت، تعداد زیادی از آن ۳۵۰ میلیون اسپرم از بین می‌روند و شاید از اینجا به بعد، فقط 2000 تا 3000 اسپرم زنده بماند و به لوله‌های شیپوری برسند.

تا این‌جای حرکت مربوط به مردان است اما در فرایند بارداری، زنان هم به همان میزان نقش دارند. نقش زنان در آزادسازی تخمک است که این فرآیند از زمان بلوغ زنان، تا رسیدن به دوران یائسگی هر ماه تکرار می شود. اگر سیکل عادت ماهیانه زنان ۲۸ روز در نظر گرفته شود، در روز چهاردهم  تخمک آزاد می‌شود که به محض آزادسازی، از طریق لوله‌های شیپوری به رحم می رود. به این عمل تخمک‌گذاری می‌گویند.

اگر تخمک ‌گذاری هم‌زمان شود با انجام رابطه جنسی و آزاد شدن اسپرم‌ها در واژن، اسپرم می‌تواند خود را به تخمک رسانده و آن را بارور سازد. اگر تخمک وجود نداشته باشد، بازهم اسپرم‌ها در انتظار می‌مانند اسپرم ها می توانند تا ۷۲ ساعت زنده بمانند  از از آن طرف هم تخمک‌ها ۳۶ ساعت در لوله رحم ها باقی می‌مانند و بعد از آن احتمال باروری تخمک‌ها بسیار پایین می آید. پس تا اینجا متوجه شدیم مواردی که برای حاملگی لازم است:

 • تولید اسپرم و رسیدن آن‌ها به واژن است

 • حرکت اسپرم‌ها با دم و رساندن خود به لوله‌ شیپوری

 • آزادسازی تخمک توسط زن و قرار گرفتن تخمک در لوله شیپوری

 • رسیدن اسپرم به تخمک و بارور ساختن آن


حاملگی در باکرگی

روزهای پرخطر در رابطه جنسی

این روزها را از نظر حاملگی‌های ناخواسته، پرخطر می‌دانیم وگرنه در زمانی که زوجین بخواهند باردار شوند، دقیقاً این روزها روزهای مورد هدف هستند. روزهای پرخطر روزهایی هستند که تخمکگذاری زن انجام می‌شود و بهترین زمان برای رابطه جنسی برای بارداری است. تخمک گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک آزاد شود البته ممکن است در موارد نادر، چند تخمک آزاد شود.

به این زمان دوره باروری گفته می شود. روزهایی که احتمال باروری در سیکل قاعدگی زنان بسیار بالا است. تخمک آزاد شده اولین سیر رشد خود را در همان تخمدان آغاز می‌کند و هنگامی‌که به بلوغ رسید، آزاد شده و توسط لوله‌های رحم وارد رحم می شود. برای تعیین حدودی زمان تخمک گذاری، به نکات زیر توجه کنید.

اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی را سیکل قاعدگی یا یک دوره قاعدگی می‌نامند.

اصولاً یک دوره قاعدگی از ۲۸ روز تا ۳۲ روز در نظر گرفته می شود. البته در مواردی هم طولانی‌تر یا کوتاه‌تر است.

هنگامی که دوره قاعدگی به دست آمد، آن را تقسیم بر ۲ کرده و به طور تقریبی زمان تخمک‌گذاری مشخص می شود.

اصولاً تخمک گذاری بین روز یازدهم تا بیست و یکم از اولین روز قاعدگی اتفاق می‌افتد و همچنین زمان تخمک گذاری را می‌توانید به این صورت‌حساب کنید که ۱۲ تا ۱۶ روز مانده به اولین روز قاعدگی بعدی.


حاملگی بدون دخول

با مواردی که عنوان کردیم، الان برای شما هم مشخص شده که برای حاملگی، چه شرایطی باید فراهم شود:

 • رابطه جنسی و ورود اسپرم به واژن و رحم

 • رابطه حداکثر کمتر از ۳۶ ساعت بعد از تخمک گذاری یا ۷۲ ساعت قبل از تخمک گذاری باشد. زیرا ۳۶ ساعت بعد از تخمک‌گذاری تخمک از بین می‌رود و ۷۲ ساعت پس از ورود اسپرم، اسپرم ها از بین می‌روند.

 • هنگامی که دختر باکره باشد و پرده بکارت داشته باشد، اسپرم‌ها می‌توانند از سوراخ پرده بکارت گذشته و مراحل را چون زنان دیگر طی کرده و خود را به واژن و از آن‌جا به رحم برسانند پس می‌توان گفت احتمال حاملگی در زنان و دختران باکره هم وجود دارد. اما این احتمال نسبت به دخول مستقیم، کمتر است.

نکته: پس از رابطه‌های پرخطر اگر نمی‌خواهید حاملگی رخ دهد و شک دارید که شرایط بارداری فراهم شده یا خیر، از قرص‌های اورژانسی و قرص‌های ضد بارداری زیر نظر پزشک استفاده کنید.


سوالات متداول

 • چه نوع آمیزشی ایجاد حاملگی می کند؟

هر نوع رابطه جنسی که در آن جلوگیری صورت نگیرد، امکان بارداری وجود دارد و نمی‌توان گفت تنها دخول می تواند باعث بارداری شود.

 • آیا اسپرمی که بر روی واژن ریخته می شود، می تواند زن را باردار کند؟

بله باتوجه به توضیحات داده شده در مقاله، این احتمال وجود دارد. به هر صورت که اسپرم بتواند خود را به واژن برساند و اگر در شرایط مساعدی قرار بگیرد، بارداری صورت می‌گیرد.

 • احتمال بارداری بدون دخول چند درصد است؟

نمی‌توان عدد دقیقی را برای این سوال ذکر کرد اما می‌توان گفت که چنین موردی احتمال دارد و بسیار اتفاق افتاده است.

 • آیا مالش و تماس هم باعث بارداری می‌شود؟

اگر مالش توسط آلت مرد به آلت زن باشد و بدون لوازم مراقبتی چون کاندوم انجام شود، می تواند با پیشاب هایی که ترشح می‌شود، باعث بارداری شود.

 • رابطه از عقب می تواند ایجاد بارداری کند؟

اگر هنگام ریختن مایع منی مقداری از آن به واژن برسد، احتمال بارداری وجود دارد در غیر این صورت ریختن مایع منی در مقعد، احتمال بارداری را به دنبال ندارد.


بیشتر بخوانید:
بهداشت واژن 
  با فضای سبز دیرتر یائسه شوید
  استحمام در قاعدگی
  جراحی سینه

برچسب ها

زنان حاملگی بارداری_درباکرگی حاملگی_باپیشاب تخمک_گذاری لقاح_اسپرم_وتخمک سیکل_قاعدگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

محبوبه

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:01:29

خیلی خوب بود و آموزنده

ندیم

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:02:20

اون ابی که قبله منی هم میاد حامله میکنه؟

سرور

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:02:54

خیلی خوب بود دسدون درد نکنه

nima

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:18:11

چند روز بعد حاملگی مشخص میشه؟

admin

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:19:50

@نیما<br>یک هفته بعد با آزمایش خون مشخص می شه اما با بیبی چک دو هفته پس از بارداری

الناز

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:40:58

هنکامه حاملکی دختره باکره جه باید کرد

admin

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 17:05:24

@هنگامه<br>در حاملگی پر خطر بعد از رابطه و شک به بارداری می توانید از قرص های اورژانسی ضد بارداری استفاده کنید اما در مراحل تشکیل جنین هر اقدامی باید زیر نظر پزشک باشد

امیرحسین

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 17:06:40

واقعا مفید بود... بعد از چند سال دنبال کردن کانالتون الان هم سایتتون رو به صفحه اصلی گوشیم اضافه کردم و هر روز مطالب جدید رو میخونم و سطح دانش پزشکی‌م رو بالا میبرم - به امید موفقیت‌های بیشتر شما

سعید

سه شنبه 27 خرداد 1399 ساعت 03:15:20

سلام ممنونم خیلی ممنونم تشکرفراوان زحمت کشیدین،عالی بودبدردهمسرم که سردرنمیاره میخوره خودم الان خوندم کافیه دوست داشتم همسرم معنی ایناروبیشترمیفهمیدخداروشکرکه خودم فهمیدم،دوفرزنددارم خدابه اونای که نی نی ندارن بهشون بده تشکرمرسی

بهروز

شنبه 5 مهر 1399 ساعت 01:04:38

سلام خسته نباشید می‌خواستم بپرسم که علت دو بار پشت سر هم یعنی ۲ماه پشت هم پریود نشدن نامزدم چی می‌تونه باشهفقط با دل درد همراه همین

admin

یکشنبه 6 مهر 1399 ساعت 12:31:33

@بهروز<br>دوست عزیز می تونه مربوط به نامنظم شدن ترشح هورمون ها و یا عفونت های رحم و ...باشه و بهتره حتما توسط پزشک متخصص زنان معاینه بشن