امروز شنبه 9 مرداد 1400

اشک شیطان چیست؟

جمعه 11 بهمن 1398
5 دقیقه مطالعه
اشک شیطان چیست؟


فلاکا یک ماده مخدر صنعتی است که آن را با نام های آسمان وانیلی، زامبی، نمک‌حمام، صورت زخمی و... می نامند. شکل این ماده به صورت بلورهای مات است وبه همین دلیل آن را اشک شیطان هم می نامند.


 فلاکا را چگونه مصرف می کنند؟

فلاکا را به صورت های زیر مصرف می شود:

  • دود کردن یا کشیدن

  • همراه با غذا می خورند

  • آن را در مایعی مانند چایی حل کرده و می خورند

  • به شکل قرص مصرف می شود

  • آن را شیاف میکنند

  • درون سیگارهای الکترونیک ریخته و مصرف می‌کنند

  • تزریق می کنند

 بدترین روش مصرف فلاکا تزریق کردن است چون هم اثرات مخرب فلاکا را به همراه دارد و هم خطر استفاده از آمپول آلوده و اینکه در این روش تمامی ماده مخدر وارد بدن میشود.
واکنش مغز به مصرف فلاکا 

افرادی که فلاکا مصرف می کنند یک حالت سرخوشی را تجربه می کنند. در نتیجه ی مصرف فلاکا، مغز سروتونین و دوپامین ترشح می کند. البته این سرخوشی شبیه به یک لبخند و کمی خارش نیست، بلکه مصرف کننده به حالتی مانند دیوانگی موقت دچار می شود!


خطرات مصرف فلاکا 

افرادی که فلاکا مصرف میکنند و به. حالت سرخوشی می رسند، ارتباط خود را با دنیای حقیقی از دست میدهند و دچار توهمات شدیدی می شود. این افراد از خود رفتارهای تهاجمی نشان می‌دهند.

ممکن است افرادی که فلاکا مصرف کرده اند، برهنه در خیابان ها راه بروند یا به طرز وحشتناکی رانندگی کنند. آن ها خطرناک ترین کارها را انجام می دهند.

به فلاکا زامبی هم می‌گویند! دیده شده است افرادی که فلاکا مصرف می کنند تمایل به آدم خواری هم پیدا می کنند! مصرف فلاکا ضربان قلب را بالا می برد وریتم قلبی را نامنظم می کند. یکی از خطرات مصرف فلاکا این است که افراد مصرف کننده هیپوترمی یا افزایش سریع دمای بدن را تجربه می کنند. دمای بدن مصرف کننده ممکن است به 108 درجه برسد و با این دما دیگر خون قادر به لخته شدن نیست و باعث خونریزی داخلی می شود و اگر مدت زمان زیادی طول بکشد کلیه کبد مغز و ریه آسیب جدی می بیند. اگر در بیمارستان فردی مشکوک به مصرف فلاکا باشد او را سرد کرده و با داروهایی مانند دیازپام ضربان قلبش را پایین می اورند.
چه افرادی بیشتر از فلاکا استفاده می کنند؟

طبق آمار بدست آمده بیشترین مصرف کنندگان افراد مذکر بین ۲۰ تا ۳۰ سال هستند و البته گاهی افراد مسن تر هم دیده شده اند. اصولاً این دارو به صورت پراکنده و در پارتی ها استفاده می شود. افرادی که فلاکا را مصرف می کند از عوارض آن خبر ندارند و نمی دانند چه بلایی قرار است سر آنها بیاید. فلاکا یک ماده مخدر صنعتی بسیار خطرناک است و هر مقدار از آن به بدن آسیب های جبران ناپذیری را وارد می کند. خوشبختانه هنوز استفاده از فلاکا در ایران گزارش داده نشده است.


منبع: medicinenet
  

برچسب ها

مواد مخدر و دخانیات فلاکا اشک_شیطان مخدر روان_گردان سروتونین دوپامین زامبی روانگردان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

علیرضا

سه شنبه 23 دی 1399 ساعت 23:43:27

خیلی خوب و کامل بود ممنون