امروز پنج شنبه 9 بهمن 1399

6 راز در مورد سایز سینه و هوش

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399
5 دقیقه مطالعه
6 راز در مورد سایز سینه و هوش

آیا میان سایز سینه با هوش و شخصیت افراد ارتباطی وجود دارد؟

جالب است بدانید روان شناسان در دنیا این موضوع را بررسی کرده‌اند و اثر سایز سینه را بر شخصیت افراد سنجیده اند و به موارد بسیار جالبی رسیده‌اند. در این تحقیقات ارتباط سایز سینه با مصرف قهوه تا موارد روان‌شناسی مثل ولخرجی بررسی شده است. ما در این مقاله می‌خواهیم به شما همراهان عزیز مجله پزشکی، اطلاعاتی را درمورد سایز سینه و خصوصیات شخصی و همچنین سبک زندگی بدهیم.

در مورد سایز سینه هم برای مردان مهم است و هم برای زنان. مشخص است که از دید مردان جنبه های جنسی بیشتر مورد نظر است اما زنان برای زیباتر به نظر رسیدن به سایز سینه خود اهمیت می‌دهند. تعداد زیادی از زنان از سینه‌های خود راضی نیستند. یا می‌خواهند کوچک‌تر باشد و یا بزرگ‌تر. در آمریکا طبق تحقیقی بر روی سایز متوسط سوتین به این نتیجه رسیدند که در بازه زمانی ۳۰ سال، سایز متوسط سوتین از 70 (با کاپ 3 اینچ) به 75 (با کاپ 5 اینچ) رسیده است.

یک افزایش قابل ملاحظه! این تغییر برمی‌گردد به سبک زندگی‌ای که رو به چاقی رفته است، استفاده بهتر از سوتین ها و همچنین روش‌های زیبایی بزرگ کردن سینه که امروزه بسیار معمول شده است. اندازه سینه نه تنها برای مردان و زنان، بلکه برای محققین و متخصصین پوست و زیبایی و جراحی هم یک مبحث داغ و مورد توجه است. طبق تحقیقات روان‌شناسی که در سراسر دنیا انجام گرفته و نتایج به‌دست‌آمده چند مورد از اسرار سایز سینه را برای شما فاش خواهیم کرد. شاید در ادامه با مواردی روبرو شوید که برای شما هم جالب و عجیب باشد پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.


سایزسینه و شخصیت شناسی

زن‌هایی با سینه بزرگ‌تر از سایز کاپ 2 اینچ، ولخرج ترند

یک تحقیق بسیار جالب با کمک سایت علی‌بابا که یکی از غول‌های تجارت الکترونیک است، انجام گرفت. روان‌شناسان یک جدول تهیه کردند که در آن ۵ گروه هزینه‌ای تعریف شد. هزینه کم، اندکی کم، متوسط، اندکی زیاد و زیاد. سپس زنانی را که لباس زیر خریده بودند، با توجه به سایز سوتین خریداری شده در گروه‌های هزینه ای خود قرار دادند. پس از انجام این آزمایش و بررسی آماری داده‌ها به نتایج زیر رسیدند:

زنانی با سایز سینه B (سایز کاپ 2 اینچ) و یا کوچک‌تر تمایلی به ولخرجی از خود نشان نمی‌دادند و تنها ۷ درصد از آن‌ها از گروه هزینه زیاد، خرید کردند و اصولا از بخش هزینه اندکی زیاد و متوسط خرید داشته اند.

زنانی که با سایز سوتین D (سایز کاپ 4 اینچ) بوده‌اند، ۲۰ درصد بیشتر از زنان با سایز سوتین B از گروه هزینه زیاد، خرید داشتند.

البته این موضوع می‌توانند به این حقیقت برگردد که این زنان هنگامی که توانسته‌اند عمل های جراحی زیبایی را انجام دهند و سینه‌های خود را بزرگ کنند، اصولاً توانایی خرید خوبی را هم دارند. بجز آن ارتباطی روانشناسی هم وجود دارد و دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اصولاً زنان با سینه های بزرگ‌تر، ولخرج ترند.


زنانی با سینه‌های بزرگ‌تر احتمالا عزت نفس پایین تری دارند

اندازه سینه‌ها چه کوچک باشد و چه بزرگ و چه متوسط می‌تواند در سلامت جسم و روان هر زنی مؤثر باشد. یک تحقیق انجام شد و سپس نتایج آن به‌صورت مقاله‌ای در مجله جراحی پلاستیک و ترمیم آمریکا به چاپ رسید. طبق آن زنانی که سینه های بسیار بزرگ دارند از نظر روان‌شناسی، احتمال ابتلا به عزت نفس پایین و همچنین اختلال در غذا خوردن در آن‌ها بیشتر است. دکتر روهریچ سردبیر این مجله علمی در این باره توضیحی را منتشر کرد و بیان کرد که ماکروماستی (سینه‌های بیش از حد بزرگ) نباید به صورت یک امتیاز زیبایی در نظر گرفته شود زیرا این حقیقتاً یک اختلال است و می‌تواند اثرات منفی را بر روی سلامت روح و جسم یک زن داشته باشد.

ممکن است همه شما بر این باور باشید که این یک اشتباه است و زنانی که سینه های بزرگی دارند می‌توانند غرور و عزت نفس بالایی داشته باشند اما باید بگوییم این تصور اشتباه از آنجایی برای شما پیش می آید که مدل‌های شهوانی چون فرشتگان ویکتوریا سکرت و همچنین بازیگران پرطرف‌دار هالیوودی و یا بالیوودی، سینه‌های بزرگی دارند. اما حقیقت را نتایج تحقیقات به‌صورت آماری معتبر بیان می‌کند و طبق آن‌ها زنانی که سینه های بزرگ دارند، این بار جسمی اضافی، جلوی فعالیت‌های آن‌ها را گرفته و همچنین فشار زیادی بر روی گردن و شانه‌های آن‌ها وارد می کند که ممکن است درد مزمنی را برایشان به ارمغان بیاورد.

همچنین از نظر روحی زنان با سینه‌های بسیار بزرگ همیشه می‌توانند یک حس خجالت را داشته باشند چون باید دید شهوتی بسیار زیادی را بر روی خود تحمل کنند که این امر می‌تواند برای یک زن بسیار ناخوشایند باشد.


ضریب هوشی و سایز سینه

یک تحقیق بسیار جالب در دانشگاه شیکاگو در سال 2011 انجام شد. در جامعه آماری این تحقیق زنان با 5 گروه سایز سینه سینه بسیار بزرگ، بزرگ، متوسط، کوچک و بسیار کوچک قرار داشتند و همچنین این سایز طبیعی آن‌ها بود نه زنانی که با انجام عمل زیبایی به این سایز رسیده باشند. پس از انجام این آزمایش، محققین متوجه شدند زنانی با سینه های بزرگ تر، به‌طور میانگین در تست ضریب هوشی یا IQ که انجام شد، ۱۰ نمره بالاتر از زنان با سایز سینه متوسط داشتند و همین‌طور زنانی با سایز سینه متوسط نمره‌ای بالاتر نسبت به زنان با سایز سینه کوچک داشتند.

این‌که چرا اندازه سینه می‌تواند بر روی ضریب هوشی یک زن تاثیر بگذارد، هنوز برای دانشمندان مشخص نشده است. محققین گمانی که می‌زنند این است که ممکن است هوش با سطح هورمون جنسی، ارتباط مستقیمی داشته باشد و در زنان با سینه‌های بزرگ‌تر این سطح هورمون بیشتر است. همچنین از قدیم هم مردان تمایل بیشتری داشتند که با زنانی با سینه‌های بزرگ‌تر ازدواج کنند تا فرزندان آن‌ها باهوش‌تر و با سینه های بزرگ‌تری باشند.


سایزسینه و شخصیت شناسی

اهمیت بیشتر به زنانی با سینه‌های بزرگ‌تر

طبق بررسی‌های انجام شده مردان، زنانی با داشتن سینه های بزرگ را زیباتر می‌دانند. یک مطالعه در سال 2012 انجام شد که در آن ۲ گروه از مردان قرار گرفتند؛ مردانی که علاقه به بچه‌دار شدن داشتند و مردانی که دوست نداشتند بچه‌دار شوند. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد بیشتر مردانی که می‌خواستند بچه‌دار شوند، زنانی با سینه بزرگ تر را انتخاب کردند. برعکس مردانی که دوست نداشتند بچه‌دار شوند، زنان با سینه کوچک‌تر را می‌پسندیدند.

شاید این نتایج برگردد به ‌این تفکر که زنی با سینه بزرگ‌تر توانایی جسمی بیشتری داشته و در دوران تغذیه نوزاد بهتر عمل خواهد کرد. البته ازنظر علمی هم ارتباطی بین هورمون‌های جنسی و باروری و همچنین سایز سینه پیدا شده است.


زنان با سینه‌های کوچک‌تر قهوه خور قهار تری هستند

با آزمایش‌های انجام‌شده محققین به این نتیجه رسیدند که زنانی که سایز سینه کوچک‌تری دارند، بیشتر از زنان دیگر قهوه مصرف می‌کنند و به طور میانگین روزانه ۳ فنجان در ۳ نوبت قهوه می‌نوشند. مطالعه‌ای در این رابطه انجام شد و به‌صورت مقاله در مجله سرطان انگلیس به چاپ رسید بر طبق آن می‌‌توان گفت هرچه مصرف قهوه بیشتر شود سینه ها کوچک تر می‌شود.

روانشناس انگلیسی به نام هلنا جرنستروم در این رابطه می گوید: نوشیدن زیاد قهوه می‌تواند سایز سینه‌ها را تغییر دهد. اما اگر شما یک  قهوه خور قهار هستید، زیاد فکرتان را درگیر این موضوع نکنید زیرا قرار نیست سینه‌های شما یک شبه ناپدید شوند و یا به سرعت کوچک شوند، تنها می‌‌توان گفت سایز آن‌ها کوچک‌تر می شود.


سینه های بزرگی که نتیجه جراحی هستند و احتمال به خودکشی

زنانی که سینه‌های خود را به تیغ جراحی می‌سپارند تا سایز آن‌ها اضافه کنند، ۳ برابر بیشتر از زنان با سینه های طبیعی ممکن است دست به خودکشی بزنند. طبق مطالعه‌ای که در سال 2017 انجام شد که طبق آن می‌‌توان گفت که خطر خودکشی در زنان با عمل سینه، با گذشت زمان بیشتر می‌شود. در این تحقیق نشان داده شد بطور میانگین ۱۰ سال پس از عمل، این زنان تمایل بیشتری به خودکشی از خود نشان داده‌اند.

روان‌شناسان بر این باورند که این تفکرات خودکشی می‌تواند به علت رضایت از خود و دوست نداشتن ظاهر خود باشد که آن‌ها را به جراحی سینه کشانده است و پس از مدتی این جذابیت برای آن‌ها از بین رفته و دوباره به همان شرایط نارضایتی می‌رسند.


منبع:
مدیکال دیلی
 

برچسب ها

زیبایی روانشناسی شخصیت_شناسی سایزسینه شخصیت_شناسی_ازسایزسینه سایزسینه_بزرگ ولخرجی_وسایزسینه

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

سپیده

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 19:24:58

من نظرمو دادم برای چی نزاشتین ارسال بشه ؟ابن مطلبو کی نوشته ماخذش کجاست هرکس نوشته بی سواده چطوره در مورد ضریب هوشی وسایز آلت مردا هم مطلب بزازین 😂😂😂

admin

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 19:40:03

دوست عزیز سپیده<br>این تنها یک مقاله ترجمه شده از سایت معتبر پزشکیه<br>من براتون لینک مقاله رو انتهای مقاله می گذارم<br>حتما بخونین<br>و فقط در مورد هوش نبود<br>اعتماد به نفس بود و چیزهای دیگه<br>باروری هم توضیح داده شد فقط یک تصوره<br>متوجه دلیل عصبانیت شما نشدم<br>هزاران تحقیق و تست ممکنه انجام بشه اما صد درصدی نباشه<br>اینم فقط یه تحقیق روانشناسی جالب بود<br><br>

نگین

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 19:49:11

جالب بود کلی باهاش سرگرم شدیم من و دوستام :))

abed

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 19:49:36

perfect

p.yarmohamadi

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 20:16:44

جالب بود

دارا

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 21:22:32

سایز سینه ژنتیکه هوش و ولخرجی و اینام همه ژنتیکه پس میتونخ مرتبط باشه و اون احساس خجالت از سینه بزرگ طبیعی هم درسته و من دیدم اینا فقط یه تحقیقه هیچی صد درصدی نیست و بیشتر باید به چشم سرگرمی دیدشون

Zahra

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 21:29:59

جالب بود یه سری هاشو قبلن جاهای دیگه خونده بودم وبه نظرم تا حدی زیادی درسته

ناشناس

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 21:48:45

چرا نظر منو ارسال نکردید من فقط نظرم و گفتم

سپیده

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 21:53:05

من عصبانی نشدم ولی شما متن نظر اولی منو منتشر نکردین.نمیدونم چرا؟اونجا گفتم که هرچی سینه بزرگتر باشه احتمال سرطان بالاتر میره هرمون استروژن بیشتر تو بدن تولید میشه پس هرچی سایز سینه کوچیک‌تر باشه بهتره اینو از برنامه‌های دکتر آز شنیدم که به فارسی دوبله شده بود وربطی به قدرت باروری نداره .هرچی سینه کوچیک‌تر سلامتی بیشتر .از نظر زیبایی هم زیباتر وجوان‌تر به نظر میرسید چون سینه وقتی بزرگ باشه بعد زایمان به علت شیر دهی افتاده وبزرگ‌تر میشه حالا خانومی که سینش بزرگه سایزش دوبرابر میشه واصلا قشنگ نیست .وخیلی از خانوما میرن جراحی میکنن که سایز سینشون کوچیک بشه. از نظر ضریب هوشی وشخصیت خلاف این مقاله شما رو شخصا تو اطرافیانم دیدم وهم از نظر قدرت باروری .

admin

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 21:54:05

@ناشناس<br>دوست عزیز همه نظرات ارسال شده حتی مخالف ها می تونین مشاهده کنین. نظر شما رو پیدا نکردم این یک مقاله ترجمه از سایت معتبر پزشکیه و فقط یک تحقیق و می تونه نظرات موافق و مخالف داشته باشه و این یه چیز طبیعیه. اگر کوتاهی از طرف ما بوده معذرت خواهی می کنم

admin

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 22:00:27

@ سپیده<br>دوست خوبم این فقط یه تحقیقه و قرار نیست صد در صد تو همه افراد دیده بشه میبینین که فقط ترجمه است و مقاله این تحقیق به چاپ رسیده اما مانند تمام تحقیقات دیگه این یک نسبیت رو بیان می کنه نه هیچ چیز دیگه بازم اگر ما باعث ناراحتی شما شدیم معذرت خواهی می کنیم

سپیده

سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 22:22:36

خواهش میکنم شاید من اشتباها نظرمو ارسال نکردم!

رضا

چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 00:00:32

واقعا تاحدی درست اشاره کرده ولی الان تو این زمان سینه‌های کوچیک زیباتر دیده میشن و سکس بهتری نشون داده میشن

:)))

چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 10:36:27

ولی بعید بدونم صدرصد با هوش و ولخرجی ربط داشته باشه هوش که ژنتیکیه و میتونه شرایط محیطی تاثیر زیادی توی بروز هوش و استعداد داشته باشه.. مخصوصا ولخرجی شرایط محیطی تاثیر داره خب طبیعیه آدم‌ها به خودشون میرسن خانما به خودشون و اندام آقایون هم میرسن به خودشون و اندامشون

متخصص زیبایی

چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 15:40:04

بزرگی سینه اصولا ملاک زیبایی نیست فرم سینه و شکل و تقارن و جای درست نیپل و حاله و سایز حاله و تناسب اندام همه مهم هستند اصولا افراد چاق سینه‌های بزرگتری دارن اما سینه سفت و خوش فرم به همراه اندام متناسب زیبایی چشم نوازی میدن از منظر زیبا شناسی مردم یک زن دارای تناسب اندام و سینه‌های متناسب رو بیشتر از یک زن با سینه‌های بزرگ و بدن نا متناسب می‌پسندن اما از لحاظ پزشکی اصولا نباید سطح چربی بانوان کمتر از بیست و دو درصد باشد و لذا در یک بدن متناسب باید چربی تنها در سینه‌ها و کمی باسن و ناحیه لاو هندل باشد به عبارت دقیق‌تر سینه‌ها در بانوان مشابه مخزن استروژن عمل می‌کنند چون استروژن رابطه مستقیم با چربی اندوخته دارد لذا در فرگشت طبیعی نژاد انسان مدرن جنس مونث به اجبار دارای حجم در سینه‌ها شده است چیزی که منحصر به انسان و حتی در شامپازه‌ها که غرابت زیادی با انسان دارد جز مدت کوتاهی که شیر دهی دارند سینه‌ها بزرگ نمی‌گردد بافت سینه انسان شامل شصت درصد چربی فشرده و کلاژن و مابقی غدد شیر و مجاری کیسه ای شکل شیر و غدد و مجاری لنفاوی است سایز سینه به عوامل مختلف با تاثیر مستقیم ژنتیک بستکی دارد اما یک سینه با بافت متراکم و حالت ژله ای و سفت و پوست بدون چروک و و با ظاهر متقارن نشان از ژن بهتر و قدرت باروری بهتر در حافظه ژنتیکی یا غریزی جنس مذکر دارد اما نبود تناسب بین سایز سینه با سایر اندام بدن خود از منظر زیبا شناختی بسیار مهم است چیزی که در جراحی‌های زیبایی سینه اصلا بدان دقت نمی‌گردد حال آنکه گذاشتن یک پروتز حجم بالا برای یک سینه کوچک عوارض بسیار شدیدی دارد که کمترین آن درد کمر و پشت و گردن است فراموش نباید کرد که زنها در دوران بلوغ به آهستگی سایز سینه هایشان بزرگتر میشود و در نتیجه عضلات در گیر در کنترل وزن سینه به همان نسبت قوی میشوند اما در جراحی این فرصت به عضلات داده نمی‌شود و مستقیما فشار روی ستون فقرات وارد میشود نتیجه کلی سینه‌های پر و دارای حجم متناسب با سایر اندام و بصورت متقارن و فرم زیبا قطعا زیبا‌تر از سینه هلی حجیم بزرگ نا متقارن و نا متناسب با بدن است هر سینه بزرگی زیبا نیست طبق استاندارد روی یک بدن با حجم عضلانی مناسب و کم چربی و با قد متوسط یکصدو هفتاد و پنج در بانوان سایز سی و شش دی دی متناسب‌ترین سایز کاپ سینه است و بزرگتر یا کوچکتر از جذابیت بصری کم خواهد کرد

پیمان

جمعه 9 خرداد 1399 ساعت 13:38:08

سینه باس بزرگ باشه،سینه کوچیک رو که پسرا هم دارن،

ژینو

دوشنبه 1 دی 1399 ساعت 19:52:08

نظری ندارم.