امروز چهارشنبه 8 تیر 1401

تغییر شکل بینی بدون جراحی

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399
5 دقیقه مطالعه
تغییر شکل بینی بدون جراحی

چگونه می توان با روشی غیر از جراحی، شکل ظاهری بینی را تغییر داد؟

یکی از روش‌هایی که امروزه مورد توجه متخصصین زیبایی قرار گرفته است تزریق فیلر یا ژل می باشد. تاکنون تزریق فیلر برای زیر چشم، گونه، لب و قسمت‌های دیگر صورت انجام می‌شد و اکنون مدتی است این تزریق برای زیباسازی بینی هم استفاده می شود. تا قبل از پلکسر و تزریق فیلر بینی، تنها راه رفع عیب های بینی، انجام عمل جراحی بود، عملی سخت و سنگین چند ساعته.

ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی در مورد فیلتر بینی صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در در مورد فواید و عوارض آن، در اختیار شما قرار دهیم. اگر بینی شما دارای ایرادات کوچکی مانند یک قوس جزئی است، می‌توانید از روش فیلر استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که این روش می‌تواند عوارضی را هم داشته باشد و یک روش کاملاً موقتی است و متناسب با موادی که استفاده می‌شود، می‌تواند از ۶ ماه تا یک‌سال باقی بماند.


فیلر بینی چگونه انجام می‌شود؟

مراحل فیلر بینی:

  • برای انجام فیلر بینی بیمار ابتدا توسط متخصص زیبایی، معاینه و ویزیت می‌شود و عیب های بینی او مشخص می‌گردد. بیمار نمی‌تواند توقع داشته باشد که تمامی ایرادهای بینی را بتوان با فیلر بینی، رفع کرد. پس در ابتدا باید بیمار توقعات خود را از این عمل غیرتهاجمی، مشخص کرده و پزشک متخصص برای او توضیحات لازم را بدهد.

  • اگر توافق بر فیلر بینی بود، ناحیه بینی و اطراف بینی بیمار، توسط تزریق بی‌حس کننده یا کرم‌های موضعی، بی‌حس می‌شود.

  • یک محلول فیلر که نوع آن از قبل با بیمار هماهنگ شده است، توسط متخصص آماده می شود. نوع فیلرهای موجود در بازار متفاوتند و ماندگاری بیشتر نشان دهنده بهتر بودن نوع ژل نیست. در مورد انتخاب نوع ژل مواردی چون قیمت و اثرگذاری آن باید توسط بیمار و متخصص بررسی شود.

  • سپس فیلر توسط سوزن مخصوص و بسیار باریکی به جاهای مشخص‌شده از بینی که توسط متخصص علامت گزاری شده است، تزریق می شود.

  • پس از تزریق فیلر، متخصص با ماساژهای مشخصی، فرم مورد نظر را به بینی می دهد تا مواد بطور هماهنگ در جاهایی که مدنظر متخصص است، قرار بگیرد. فیلتر بینی در همان موقع اثرات خود را نشان می دهد.

ازآنجایی‌که عمل بینی جزو عمل‌های بسیار پرطرف‌دار زیبایی در ایران است، فیلر بینی هم به سرعت مورد توجه زیادی قرار گرفته است. ماده اصلی تزریق، اسید هیالورونیک است که بعد از مدتی جذب بدن شده و اثر آن از بین می‌رود.


تزریق فیلر بینی

چه ایراداتی را در بینی می‌‌توان توسط فیلر تغییر داد؟

  • از بین بردن قوس بینی

  • گودی یا فرورفتگی کوچکی که بر روی بینی قرار گرفته است

  • صاف کردن پل بینی

  • برطرف کردن افتادگی نوک بینی


مزایای فیلر بینی چیست؟

عدم نیاز به عمل جراحی: مهم‌ترین مزیتی که می‌‌توان برای فیلر نسبت به جراحی بینی در نظر گرفت، این‌ است که نیازی به انجام جراحی و بی‌هوشی کامل ندارد. فیلرها کلاژن سازی را تحریک کرده و آب بیشتری جذب می کنند. شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید ایرادات کوچک بینی خود را رفع کنید و احتیاج به انجام یک عمل چندساعته ندارید.

عدم نیاز به بستری و استراحت: در جراحی بینی که یک جراحی سنگین چند  ساعته است، دوران نقاهت ممکن است تا ۱ ماه طول بکشد. اما در فیلر بینی، دوران نقاهتی ندارد و بیمار بعد از آن می‌تواند به کار های روزمره خود بپردازد.

تغییر شکل سریع رخ می دهد: فیلر یا همان تزریق ژل، نتیجه ای فوری دارد اما در عمل حدود یک ماه طول می کشد تا ورم ها بخوابد و شکل بینی مشخص شود.

تزریق فیلر موقتی است: موقتی بودن هم می تواند یک مزیت باشد. فیلر بینی را می‌‌توان یک امتحان برای جراحی در نظر گرفت و اگر از نتیجه آن راضی بودید، می توانید تن به انجام عمل جراحی بدهید. فیلر یک حالت موقتی بوده و پس از چند ماه از بین می‌رود درنتیجه اگر از بینی جدید احساس رضایت نداشته باشید، می‌توانید بعد از مدتی به حالت اولیه برگردید یا حالتی دیگر را برای آن امتحان کنید.

هزینه: اگر یک بینی تغییرات خیلی زیادی نداشته باشد، فیلر بینی برای آن‌ها مقرون به صرفه است. اما اگر بینی شما ایرادهای بسیار زیادی دارد که باید ژل زیادی را تزریق کنید برای این‌که آن‌ها اصلاح شوند، هزینه جراحی می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد. درنتیجه برای انتخاب، بهتر است حتماً با متخصص مشورت کنید.


تزریق فیلر بینی

مزایای جراحی بینی

همراه با جراحی، اشکالات تنفسی هم از بین می‌رود

عده‌ای هستند که همراه با زیبایی بینی، در پی رفع اشکالات بینی مانند انحراف تیغه بینی، پولیپ و ایرادات دیگری هم هستند که نمی‌توان با فیلر آن‌ها را برطرف کرد. در عمل بینی می‌‌توان هم‌زمان هم ظاهر خوبی به بینی ‌داد و هم این ایرادات را برطرف کرد.

تغییرات بزرگ با جراحی

عمل زیبایی بینی تغییرات زیادی را می‌تواند برای شما بوجود بیاورد که در فیلر این تغییرات بسیار جزئی تر هستند. تغییراتی چون کوچک کردن کامل بینی، تغییر ساختار بینی و کاشت غضروف در بینی.

هزینه ای آینده‌نگرانه

ازآنجایی‌که فیلر بینی پس از مدتی اثراتش از بین می‌رود و دوباره فرد مجبور به تکرار آن است، ممکن است پس از چند بار تزریق، هزینه عمل را برای شما داشته باشد، همچنین فیلرها مرتب گران‌تر می‌شوند. درنتیجه می‌‌توان گفت هزینه جراحی بینی به صرفه‌تر است.


عوارض تزریق فیلر بینی

احتمال خطر نابینایی که البته می‌‌توان گفت درصد خیلی پایینی دارد ولی نمی‌توان آن را نادیده گرفت

آسیب به مغز اگر ژل اشتباهاً به داخل رگ تزریق شود که این خود نشان می دهد حتماً باید زیر نظر یک متخصص باتجربه اینکار را انجام دهید

ایجاد حساسیت های پوستی

  

برچسب ها

جراحی و لیزر زیبایی جراحی_زیبایی تزریق_ژل_بینی تزریق_فیلربینی زیباسازی_بینی رفع_نقص_بینی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

meisam

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 20:42:20

awliii

نادیه

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 20:43:06

چه خوب اینجوری میشه برای مواقع یهویی بینی مونو خوشگل کنیم:))

Roya

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 20:57:34

ممنون از توضیحات کاملتون کلی اطلاعات کسب کردم

بهداد

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 21:20:29

جانیمسیز چوخ عالی بود

کاملیا

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 22:04:47

چه عالی و خوب گفتین مرسی

nead

دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 22:51:01

من انجام دادم خیلی بیخوده هیچ تغیرنمیکنه تا ورمش میخوابه ژل جذب میشه. تازه بینی منو با لیزر سوزوندن هنوزجاش مونده. انجام ندین

Ali

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 00:43:47

خوب این نوع عمل همه جا نیست متخصصین زیبایی همه انجام میدن؟

رویا

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 01:40:08

دوست دارم این روش رو امتحان کنم

حسنی

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 08:03:09

من انجام دادم خوب بود اما این موقت بودنش رو اصابه

مجله پزشکی

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 10:23:52

@nead<br>ممنون از به اشتراک گزاری تجربه تون<br>فکر کنم شما پلکسر شدین<br>چون میگین با لیزر سوختگی داشتین

مجله پزشکی

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 10:25:01

@ali<br>بیشتر کلینیک های زیبایی انجام میدن<br>اما یک روش موقتیه که بسته به نوع ژل استفاده شده از چند ماه تا 6 ماه می مونه

کوروش

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 ساعت 14:59:53

واقعا تاثیر داره واقعا ممنون

خانم زندبه

شنبه 27 اردیبهشت 1399 ساعت 11:30:10

بینی من را از رو جراحی کردند وجاهای جراحی مونده راهی برای برطرف شدنش وجود داره ؟

مجله پزشکی

شنبه 27 اردیبهشت 1399 ساعت 13:17:19

@خانم زندیه<br>دوست عزیز شما باید از کرم های ترمیم کننده زخم استفاده کنید