امروز پنج شنبه 2 بهمن 1399

با این چند پرسش، سرصحبت را بازکنید

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399
5 دقیقه مطالعه
با این چند پرسش، سرصحبت را بازکنید

چه سوال‌هایی می تواند برای شروع یک گفتگو، جذاب باشد؟

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید سر صحبت را با یک فرد غریبه، باز کنید اما ندانید چه بگویید که گپی ادامه دار داشته باشید. یکسری سوالات هستند که به آن‌ها "سوالات شروع کننده بحث" می‌گویند. ما در این مقاله می‌خواهیم بهترین سوالات را برای شروع گپ و ادامه دادن آن را به شما همراهان عزیز مجله پزشکی آموزش دهیم.

ممکن است شما هنگامی‌که با فرد جدیدی روبرو هستید کمی دچار اضطراب و استرس شده و نتوانید به راحتی گفتگو را شروع کنید. هنگامی که طرف مقابل از جنس مخالف باشد کمی شرایط پیچیده تر می شود. بهترین راه برای آب کردن یخ بینتان و شروع یک گپ، پرسیدن سوال هایی جالب و غیرمعمول است.


سوال های شروع کننده مکالمه

سوالات شروع کننده مکالمه

تو دوران دبیرستان چی تو کمدت قایم می‌کردی؟

یک سوال غافلگیرکننده که می تواند طرف مقابل شما را به خاطرات دوران دبیرستان که اصولاً خاطرات زیبایی است، ببرد و همین باعث ایجاد شور و هیجان در او شده و سعی می‌کند آن‌ها را به خاطر آورده و بازگو کند و متقابلاً این سوال را از شما می‌پرسد و مکالمه ادامه پیدا می‌کند.


سوال های شروع کننده مکالمه

وحشتناک‌ترین تفریحی که انجام دادی چی بود؟

هنگامی که این سوال پرسیده می شود، طرف را به سمت خاطرات پرهیجان می کشاند و او ممکن است به بیان خاطره‌ای با اضافه کردن شاخ‌وبرگ بپردازد و شما هم می‌توانید با پرسیدن "چطوری؟" "چرا اینکارو انجام دادی؟" و "وای عجب شجاعی!" او را تشویق به ادامه گپ کنید. همچنان از جواب‌های او می‌توانید تا حدودی به شخصیت او پی ببرید.

اگر تو یک زمینه می تونستی از همه بهتر باشی، اون چی بود؟

طرف شما ممکن است عنوان کند که می‌خواهد یک تک تیرانداز خوب باشد یا قوی ترین فرد دنیا و به اینگونه شروع می‌کند از آرزوهای خود حرف زدن و شما هم می‌توانید او را در این راه تشویق کرده و گفتگو را ادامه دهید.


سوال های شروع کننده مکالمه

سه فیلم مورد علاقتو سریع نام ببر

فیلم ها اصولاً انتخاب‌های خود ما و بر طبق علاقه و سلیقه ما هستند درنتیجه فکر کردن به فیلم‌های مورد علاقه، حس خوبی را در طرف مقابل شما بوجود می‌آورد و تا حدودی هم می توانید شخصیت یکدیگر را بشناسید. بحث در مورد فیلم اصولا طولانی می شود و شما دیگر نگران تمام شدن آن نخواهید بود.

چیو می‌خوای از روزات حذف کنی؟

سوال از انجام کارهای محال می تواند شخص مقابل شما را وادار به رویاپردازی کند و اینگونه رویاپردازی ها، حس خوبی را بینتان به وجود می آورد.

تا این‌جای کار شما توانسته‌اید یک مکالمه را شروع کنید و تا حدودی با شخصیت طرف مقابلتان آشنا شوید. حال می‌خواهیم ببینیم که چگونه این مکالمه را به سمت یک مکالمه جالب پیش ببریم و همچنین در حین آن، اطلاعات بیشتری را هم از طرف مقابل کسب کنید و اعتماد او را به سمت خودتان جلب کنید. سوال‌هایی که در ادامه می‌آید، می‌تواند بحث شما را جالب‌تر کند.

سوال هایی برای یک مکالمه جالب


سوال های شروع کننده مکالمه

الان تو صندوق عقب ماشینت چیه؟

مسلماً در صندوق عقب ماشین طرف مقابل شما، نمی‌تواند سر بریده باشد! در نتیجه یک سوال بی خطر است که اگر طرف شما یک آقا باشد، می تواند تا شب برای شما از صندوق عقب ماشینش بگوید و شما هم به دقت، احتیاط، نظم و ترتیب و حتی تفریحات او پی ببرید.

پست پربازدید اینستاگرامت چی بوده؟

یک سوال مختص دختر خانم ها که عجیب به آن علاقه نشان می دهند. هنگامی که او در مورد پست‌های پربازدید خود صحبت می‌کند  به شوق آمده و و شروع می‌کند از محیط‌های اجتماعی خود، دوستانش، پیج های مورد علاقه اش و... حرف زدن که شما می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی را از او بدست بیاورید.

اگر می‌تونستی تو زمان سفر کنی، به کجا می‌رفتی؟

سفر در زمان یکی از رویاهای بشر است که همه مردم به آن علاقه خاصی دارند. مطمئن باشید با این سوال می تواند یک گپ جالب و طولانی‌مدتی را داشته باشید.


سوال های شروع کننده مکالمه

تو پختن کدوم خوراکی مهارت داری؟

اگر طرف مقابل شما یک خانم باشد، مطمئن باشید جذاب‌ترین سؤال را از او پرسیده‌اید اما جالب است بدانید مردان زیادی هم این سوال را دوست دارند و می خواهند نشان دهند در پختن غذایی خاص، از مشهورترین سرآشپزها هم، جلوترند! طرف مقابل دوست دارد به شما بفهماند چقدر در آشپزی، مهارت دارد و حتی آن را با جزئیات برای شما بیان می کند و این سوال می تواند اعتماد او را به نوعی جلب کند.

نکته: یادتان باشد شما فقط می‌خواهید بحثی را شروع کنید که طرف مقابل را بشناسید نه بیشتر! درنتیجه جواب های او را قضاوت نکنید و نظرات کارشناسانه ندهید که این حالت می تواند او را دلسرد کرده و گپ را خاتمه دهد.

یکی از ویژگی‌های افراد اجتماعی این است که می‌توانند هر بحثی را به سمت شوخی بکشانند. اصولاً سوال‌هایی که به این‌گونه وارد گپ می‌شوند، می‌توانند گفتگو را طولانی و جذاب‌تر کنند. در ادامه به نمونه‌های از این سوال‌ها اشاره می‌کنیم.

سوال‌هایی که می‌تواند مکالمه شما را با مزه کند

بدترین سوتی یا شرم‌آورترین کاری که توی ملاقات انجام دادی چی بود؟

این سوال تا حدودی می‌تواند شما را به گذشته فرد وصل کند. این جور سوالی می‌تواند شروع کننده بیان اتفاقات بسیار بامزه و یا حتی شرم‌آوری باشد که هر دو نفر شما را می‌تواند به خنده بیندازد و علاوه‌بر آن می‌توانید متوجه شوید که چه چیزهایی برای طرف مقابل شما شرم‌آور به حساب می‌آید.


سوال های شروع کننده مکالمه

اگر آخر دنیا باشه و یک زامبی باشی، دوست داری چه کسانی رو وارد تیم خودت کنی؟

این‌که شما بتوانید خودتان را جای یک زامبی بگزارید و یا آخر دنیا را تصور کنید یک موضوع جذاب است که با فیلم‌هایی که این روزها طرفداران خاص خودش را دارد، همخوانی دارد و می‌تواند برای هر دو نفر جذاب باشد.

چه موقع به خاطر نوع پوششت مسخره شدی؟

همه ما روزهایی را داریم که شاید به خاطر نوع تیپ و پوشش خود، مورد تمسخر بقیه فراگرفته ایم که آن لحظه احساس بسیار بدی به ما دست داده است و شاید تا مدت‌ها درگیر آن مانده‌ایم. اما پس از گذشت آن زمان، هر وقت به آن موضوع فکر می کنیم، می توانیم راحت به آن بخندیم و حتی آن را با بامزه‌ترین صورت برای دیگران هم تعریف کنیم.

تو بچگی عاشق چه کسی بودی؟

همه ما در دوران کودکی، عشق‌های بچه‌گانه‌ای داشته ایم که ممکن است یک بازیگر بوده یا یک ورزشکار یا... یاداوری این عشق ها در بزرگ‌سالی می تواند بسیار جالب و بامزه باشد.

  

برچسب ها

روانشناسی ارتباط_زن_ومرد شروع_کننده_گپ مکالمه_جالب بحث_سرگرم_کننده سوالات_کلیدی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

کیوان

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 00:24:34

عاغا عالین اینا😀

نسیم

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 00:26:26

من ازم بپرسن تو کمدت تو دبیرستان چی داشتی باید برم بمیرم از خجالت چون فقد پوست شکلات و پفک بود🤣🤣 عالی بودن که

Javad

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 00:34:11

Alie ina Manam ke pesaram dost daram azam ina ro beporsano man ta sobh harf bezanam Makhsosan kar tarsnak ya film ya soti Ey val

میلاد

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 11:48:22

من همیشه مشکله شروعه حرف زدنو دارم

JAMIL

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 13:00:14

خوبه چقد منم نمیتونم حرفو شرو کنم

Mikaeel

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 13:13:04

خیلی جالب بودن😆😁

بانو

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 13:54:06

بانو مطالب خوب بود البته یه سری چیزا اون ور ابی معلومه که ترجمه ست

admin

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 14:51:36

@بانو<br>دقیقا مقاله ترجمه است دوست عزیز و مواردی بنا به فرهنگ ایران حذف شده است. ممنون از همراهی شما

Hero

پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 ساعت 20:16:16

جالب بود اما من نمتونم استفاده کنم

رضا

جمعه 26 اردیبهشت 1399 ساعت 17:19:52

متن عالی بود

محسن

جمعه 26 اردیبهشت 1399 ساعت 22:19:50

سوال شیرین‌ترین لحظه زندگی و بهترین اتفاق زندگی هم میتونه سوال خوبی باشه

محمد

پنج شنبه 5 تیر 1399 ساعت 11:36:32

من مشکل شروع مکالمه رو دارم‌ولی اگ از مخاطبم این سوالارو بپرسم همون دیقه یا میگه ب تو چ یا هم میگه ب شما ربطی داره؟ اینجوریاس حاجی این سوالا مال با فرهنگایه خارجه ن ما