امروز چهارشنبه 13 مرداد 1400

یافته های علمی کرونا

جمعه 23 اسفند 1398
5 دقیقه مطالعه
یافته های علمی کرونا

​در این مقاله می خواهیم مروری داشته باشیم بر یافته های علمی در مورد کرونا ویروس که با تحقیقات انجام شده به اثبات رسیده و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت (WHO) است. در شرایطی که مردم به دنبال دریافت اطلاعات صحیح برای حفاظت خود و خانواده خود هستند عده ای فرصت طلب اطلاعات اشتباه خود را نشر داده و به این شرایط بحرانی دامن می زنند.

تنها سازمان رسمی جهت دریافت اطلاعات علمی در مورد کرونا ویروس می تواند سازمان جهانی بهداشت باشد. چند مورد ثابت شده را در این مقاله جمع آوری کرده ایم.


یافته اول

ویروس کرونا نمی تواند بیرون بدن انسان فعالیت کند، جنس آن از لیپید بوده و نسبت به ویروس های هم خانواده خود سنگین تر است.


یافته های کرونایی


یافته دوم

طبق آمار رسیده می توان گفت 41 درصد از انتقال کرونا ویروس در محیط های بیمارستانی اتفاق می افتد و می توان جامعه خطر این ویروس را کادر درمانی دانست و در 59 درصد دیگر، بیرون از محیط های بیمارستانی و اصولا در تجمعات مردمی مبتلا می شوند.


یافته سوم

کرونا ویروس از دو راه می تواند وارد بدن شود؛ ریه و معده. اگر وارد معده شود توسط اسید معده از بین رفته و دفع می گردد و اگر وارد ریه شود دو عکس العمل از خود نشان می دهد؛ باعث مرگ می شود یا پس از 14 روز مغلوب سیستم ایمنی بدن گشته و بیمار نجا پیدا می کند.


یافته های کرونایی


یافته چهارم

کرونا ویروس ابتدا وارد گلو می شود و از آنجا راه ریه یا معده را در پیش می گیرد. طبق یافته های جدید می توان با خوردن مایعات و انجام قرقره با محلول نمکی، ویروس را به سمت معده برد و البته کرونا ویروس همراه با تنفس می تواند به سادگی وارد ریه ها شود.


یافته پنجم

کرونا ویروس وزن سنگینی دارد بنابراین هنگام عطسه و سرفه نمی تواند به مدت زیادی در هوا معلق بماند و اگر نتواند میزبانی را برای خود پیدا کند، بر روی سطوح می افتد.


یافته ششم

توسط آزمایش های انجام شده توانسته اند عمر کرونا ویروس را بر روی سطوح مختلف پیدا کنند که اصولا عمر طولانی مدتی دارد و تنها راه مقابله با آن ضدعفونی کردن سطوح با وایتکس یا الکل 70 درصد، دو تا سه بار در روز است.

  • دستکش لاتکس تا 8 ساعت

  • پلاستیک تا 2 روز

  • آلومینیوم تا 8 ساعت

  • استیل 3 تا 28 روز

  • چوب تا 4 روز

  • شیشه تا 4 روز

  • کاغذ تا 5 روز

  • پی وی سی تا 5 روز

  • سرامیک تا 5 روز


یافته های کرونایی


یافته هفتم

از علایم کرونا ویروس می توان به سردرد، تب بالای 37و نیم درجه، سرفه خشک، سوزش گلو، ضعف بدنی و تنگی نفس اشاره کرد که البته اگر با مراقبت های اولیه و خوردن داروهای سرماخوردگی، رو به بهبود نرفتید و علایم بیشتر شد سریعا باید به مراکز درمانی کرونا، مراجعه نمایید.


یافته هشتم

کرونا ویروس در دمای 56درجه از بین می رود اما شما نمی توانید این دما را در خوردن مایعات تحمل کنید پس به شایعات در مورد خوردن مایعات داغ توجه نشان ندهید. البته اگر احساس اولیه خارش گلو دارید می توانید با خوردن مایعات ویروس را به معده خود هدایت کنید البته اگر در ریه ساکن نشده باشد.

 

برچسب ها

بیماری ها کرونا حقایق_کرونا یافته_های_کرونا WHO سازمان_جهانی_بهداشت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما