امروز چهارشنبه 8 تیر 1401

گمان های اشتباه در مورد ویتامین ها!

دوشنبه 7 آبان 1397
5 دقیقه مطالعه
گمان های اشتباه در مورد ویتامین ها!

بهتر است حقیقت هایی را در مورد ویتامین ها بدانیم و باورهای غلط خود را دور بریزیم! مصرف ویتامین ها هم مانند بقیه ی مکمل ها یا داروها بهتر است زیر نظر و با توصیه ی فرد متخصصی، انجام گیرد. باورهای غلطی در مورد ویتامین ها بین مردم وجود دارد که در اینجا به بخشی از آنها می پردازیم.

  

همه می توانند مولتی ویتامین بخورند!

ما باید برطبق نیاز بدنمان مولتی ویتامین مصرف کنیم. امروزه در مواد غذایی بسته بندی شده اکثر ویتامین ها گنجانده شده و نیازی به مصرف دوباره ی آنها توسط قرص ها نیست. مولتی ویتامین ها ممکن است دو یا سه نوع ویتامین را داشته باشند اما گیاهان هزاران ترکیب مفید را دارند.  

مولتی ویتامین به جای رژیم های بد غذایی!

یک قرص هرگز نمی تواند سلامت را بیمه کند. تحقیقات طولانی مدت نشان داده است که مولتی ویتامین ها نمی توانند جبران کننده رژیم های نادرست باشند.

  

ویتامین C می تواند جلوی سرماخوردگی را بگیرد.

در سال 2013 تحقیقات گسترده ای انجام شد و نتیجه شگفت انگیز بود. بله! ویتامین C جلوی سرماخوردگی را نمی گیرد فقط می تواند روند بهبود را کمی تسریع بخشد. البته این ویتامین می تواند در مورد دونده ها، اسکی بازان و سربازها نتیجه ی مثبتی داشته باشد.  

خوردن ویتامین ها هیچ صدمه ای به بدن نمی زند!

ویتامین هایی که همراه با غذا جذب بدن می شوند، بی خطر و مفید هستند اما ویتامین هایی که بصورت مکمل استفاده می شوند مانند قرص عمل کرده و دارای عوارض بوده و حتی مصرف بیشتر از اندازه ی آنها می تواند خطرساز باشد.

 

نکته: مصرف ویتامین ها در افرادی خاص لازم است مانند مادران باردار یا شیرده در کل بهتر است مصرف تمامی ویتامین ها زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد و هیچگاه خودسرانه برای خود و دیگران ویتامین ها را تجویز نکنیم!

  

 

منبع: thehealthy

  

برچسب ها

داروها تغذیه زندگی_سالم ویتامین -ها مولتی_ویتامین ویتامینC

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

ویهان

جمعه 11 بهمن 1398 ساعت 00:05:28

بسیار عالی، ممنون از سایت خوبتون