امروز شنبه 11 تیر 1401

بهبود روابط زناشویی در یائسگی

جمعه 9 اسفند 1398
5 دقیقه مطالعه
بهبود روابط زناشویی در یائسگی

 از علائم یائسگی گرگرفتگی و خشکی واژن را می توان نام برد که باعث مشکلاتی در روابط زناشویی خانم ها می شوند این مشکلات شاید آنها را نسبت به روابط جنسی سرد کند. اما تعداد زیادی از زنان در یائسگی همانند دوران قبل از آن، جذاب بوده و روابط خود را حفظ کرده و حتی مهارت های ارتباطی دلبری خود را با همسرشان، گسترش می دهند.

در تحقیقات زیادی که انجام شده، نتیجه نشان داده است که می توان لذت های جنسی و رضایت از روابط زناشویی را حتی با بالا رفتن سن حفظ کرد. در این مقاله می‌خواهیم نکاتی را برای شما بازگو کنیم که با کمک آنها بتوانید لذت جنسی را در یائسگی حفظ کرده و حتی آن را بیشتر کرد.


 خیالبافی و ساختن رویا

 مغز انسان بسیار قدرتمند است. می توانید با کمک آن قدمی موثر در زمینه ی لذت های جنسی خود بردارید. خیال پردازی کنید!

بگذارید افکارتان آزادانه برای شما قصه های رمانتیک بسازد.

 در مورد رابطه هایی که دوست دارید تجربه کنید فکر کنید.

 خجالت را کنار گذاشته و در مورد افکارتان با همسرتان صحبت کنید.

 رویا ها را شاخ و برگ داده و میل جنسی خود را به این وسیله افزایش دهید.


یائسگی و رابطه زناشویی

استفاده از ژل یا روغن

همانطور که گفتیم پس از یائسگی با خشک شدن واژن روبرو می شویم. در این مواقع می توانیم از روغن ها و نرم کننده های واژن استفاده کنیم تا درد مانع از لذت جنسی شما نشود. همچنین می توانید به وسیله همین روغن ها ماساژی لذت بخش را تجربه کنید. خشکی واژن شما به دلیل کاهش استروژن پس از یائسگی است و روغن می‌تواند این خشکی را جبران کند.


خواندن قصه های عاشقانه

یکی از روش های بسیار سرگرم کننده و موثر، خواندن کتاب های عاشقانه همراه با همسرتان است. می توانید در هنگام خواندن رمان، مکالمات لذت بخش و عاشقانه را با همدیگر تکرار کنید و هر چه این رابطه عاشقانه را رمانتیک تر و هیجان انگیز تر پیش ببرید، اثر مستقیم و مثبتی بر روی میل جنسی شما خواهد گذاشت.


ورزش کگل (Kegels)

به کمک ورزش کگل می‌توانید ماهیچه های لگن خود را تقویت کنید. تقویت ماهیچه ها در چند مورد به شما کمک می کند:

  •  در کنترل ادرار

  • در کاهش درد ناشی از روابط جنسی

  •  همچنین اثر مستقیمی بر روی اوج لذت جنسی شما خواهد داشت.

شما می توانید ورزش کگل را آموزش دیده و با انجام این ورزش، نوع جدید و لذت بخشی از رابطه جنسی را تجربه کنید.


 چمباتمه

چمباتمه را می‌توان همراه با ورزش کگل انجام داد. این حرکت هم عضلات کف لگن را تقویت می کند. ورزش می تواند تمایلات جنسی شما را در یائسگی بهتر کند. هنگام ورزش آندروفین در بدنتان آزاد می شود و گردش خون و میل جنسی شما را تقویت می کند.


یائسگی و رابطه زناشویی

 رژیم غذایی مقوی

نیازی نیست تا در دوران یائسگی به طور کل رژیم غذایی خود را تغییر دهید بلکه کافی است که مقداری از مواد غذایی که روی میل جنسی شما اثر مثبتی دارد، به رژیم غذایی شما اضافه شود. همانطور که می دانید خواب خوب، کاهش استرس، خلق و خو و میل جنسی شما به طور مستقیم از رژیم غذاییتان تاثیر می گیرد.

بعضی از مواد غذایی که میل جنسی را افزایش میدهند عبارتند از: کاکائو، جنسینگ، آووکادو، نارگیل، زغال اخته و عسل.


گسترش دید

 رابطه جنسی تنها یک ارتباط فیزیکی نیست. رابطه جنسی با شریک زندگی، بسیار فراتر از این رابطه فیزیکی است. اگر در بین شما و همسرتان صمیمیت و همدلی واقعی وجود داشته باشد، می تواند رابطه جنسی شما را هم لذت بخش تر کند. در زمان یائسگی دیواره های واژن نازک می شوند و ممکن است لذت همسرتان را در رابطه کمتر کند. بنابراین بهتر است بیشتر با هم در این مورد صحبت کنید، راه های جدیدی را پیدا کرده و امتحان کنید. در این زمینه بهتر است با پزشک متخصص هم مشورت کنید.


از بین بردن فشارهای روحی

 اگر در مورد روابط جنسی و تجربه لذت جنسی نگران باشید، این نگرانی همیشه همراه شما باقی خواهد ماند و حتی به اتاق خوابتان کشیده می شود. برای این که بتوانید رابطه جنسی خوبی را برقرار کنید، بهتر است از این نگرانی ها دست برداشته و خلق و خوی خود را تغییر دهید.


دیدن فیلم های رمانتیک

خجالت نکشید و در کنار همسرتان فیلم های رمانتیک و عاشقانه را ببینید و از آنها تقلید کنید! بهترین راه ها برای افزایش میل جنسی دیدن فیلم های رمانتیک و معاشقه با همسر است که می‌تواند کمک بزرگی را به شما بکند.

  

برچسب ها

زنان یائسگی روانشناسی رابطه_جنسی رابطه_عاطفی سردشدن_رابطه زناشویی کم_توانی_جنسی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما