امروز شنبه 11 تیر 1401

مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی

پنج شنبه 8 اسفند 1398
5 دقیقه مطالعه
مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی

در این روزها که تب کرونا همه گیر شده است می خواهیم با شما در مورد مکمل های موثر بر روی سیستم ایمنی بدن صحبت کنیم. مکمل هایی که می تواند ایمنی بدن شما را در برابر بیشتر بیماری های ویروسی از جمله کرونا بالا ببرد.

نکته: قبل از خواندن مقاله تاکید می کنیم که مصرف مکمل ها تنها با تجویز پزشک می تواند اثرات مثبت داشته باشد. پزشک می تواند با توجه به شرایط جسمی شما از نظر بیماری های زمینه ای، داروهای مصرفی، سن و جنسیت مکمل مورد نیاز شما را تجویز کند.

ورود ویروس کرونا به کشور عده زیادی را نگران کرده است و این طبیعت شیوع یک بیماری جدید با درمانی ناشناخته است. طبق گزارشات رسیده سیستم ایمنی بدن در رابطه با کرونا نقش بسیار مهمی دارد و چه کرونا و چه هر ویروس دیگری باید ابتدا از سد ایمنی بدن بگذرد. شما می توانید با تقویت سیستم ایمنی بدن و استفاده از مکمل های ویژه خود را در برابر هر ویروسی ایمن سازید.


سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی بدن یک سیستم بسیار منحصر به فرد است که به محض ورود هر ویروس و یا باکتری به بدن، در لحظه آنتی بادی خاصی را تولید می کند و شروع به مقابله با آن ویروس و یا باکتری می کند. این روزها که بحث کرونا داغ است و همه به گونه ای در مورد آن به بیان عقیده های علمی و غیر علمی خود پرداخته اند، نقش سیستم ایمنی بدن پررنگ تر شده و توجه های زیادی را به سمت خود جلب کرده است.


ویتامین و مکمل

راهکارهای مقابله ای با ویروس ها

قدرت شیوع ویروس ها متفاوت است. در مورد کرونا این فرایند بسیار بالا است و به راحتی منتقل می شود. (WHO) سازمان بهداشت جهانی راهکارهای مناسبی را برای حفاظت بدن از انواع ویروس ها مانند کرونا، ارایه کرده است مانند:

پوشش دهان در هنگام عطسه و سرفه

استفاده از ماسک های فیلتر دار در اماکن شلوغ

شستشوی دست ها

نبردن دست طرف صورت

این موارد راهکارهایی هستند که این روزها، بارها شنیده ایم اما در کنار این موارد، راهکارهای مفید دیگری نیز وجود دارند که می توان از آنها در رابطه با سلامتی افراد نام برد و توصیه کرد.

استفاده از مکمل های خاص برای تقویت سیستم ایمنی بدن، یک راهکار پیشنهاد شده توسط پزشکان می باشد.


کرونا و ویتامین

تقویت سیستم ایمنی

در این میان، مصرف مکمل هایی که می توانند قدرت تنفسی را تقویت کنند و باعث بهبود علایم سرماخوردگی مانند عطسه و سرفه می شوند، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردارند. چند نمونه از این مکمل ها را در زیر معرفی می کنیم:

شربت ایمیونس برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مکمل ویتامین C که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

مکمل زینک

مکمل سلنیوم

مکمل ویتامین A

و مکمل های دیگری که در بازار وجود دارند و می توانید با راهنمایی پزشک خود آنها را تهیه و استفاده کنید.

نکته: تمامی ویتامین ها در مواد غذایی موجود هستند. سبزی‌ها و میوه‌های رنگی سبز تیره، قرمز و نارنجی همانند هویج، گوجه و کلم دارای ویتامین «C» و روغن، کره و زرده تخم‌مرغ ازجمله گروه‌های غذایی هستند که دارای ویتامین «A» است.

نکته: در مورد خوردن مکمل ها باید دوز و مدت مصرف توسط پزشک مشخص گردد.

نکته: اگر از مکمل هایی ترکیبی استفاده می کنید حتما قبل از تهیه مکمل های جدا، با پزشک مشورت کنید تا دوز اضافه ای از یک ویتامین به بدن شما وارد نشود.


کرونا


حرف آخر

با توجه به انتقال سریع اکثر ویروس ها مخصوصا کرونا، بهتر است تا جایی که امکان دارد داخل منزل بمانید. خروج از خانه به هر دلیلی در این دوران می تواند پرخطر باشد. ماندن در ترافیک و هوای آلوده بدن را ضعیف می کند و خطر ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد  اگر ممکن است افراد با ریسک بالای ابتلا را در خانه نگه داشته و با شدتی بیشتر از هر زمان دیگر در رعایت بهداشت فردی و جمعی، کوشا باشید.

      

برچسب ها

داروها بیماری ها کرونا مکمل سلامت پیشگیری تقویت_سیستم_ایمنی تقویت_ریه

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰
۰

دیدگاه شما

سینا

جمعه 23 اسفند 1398 ساعت 17:27:10

مفید بود عالی من که رعایت میکنم